• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung'un Gizlilik Sözleşmesi Kullanıcıları Korkutuyor

Samsung'un Gizlilik Sözleşmesi Kullanıcıları Korkutuyor

0
0
0
0
0
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanıcıların gizliliğiyle ilgili sorunlar gün yüzüne çıkıyor. Bu konuda Samsung’un ürettiği veri toplayan akıllı televizyonlar için hazırlanan gizlilik sözleşmesi kullanıcıların tepkisine neden oldu.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanıcıların gizliliğiyle ilgili sorunlar gün yüzüne çıkıyor. Bu konuda Samsung’un ürettiği veri toplayan akıllı televizyonlar için hazırlanan gizlilik sözleşmesi kullanıcıların tepkisine neden oldu.

Sözleşmeye göre Samsung, verilen sesli komutları ve konuşmalarda geçen bazı cümleleri yakalayıp saklayabilecek. Bu yöntemle ses tanıma özelliğinin geliştirilebileceğini belirten şirket, ses tanımayla kaydedilen cümlelerin içerisinde bulunan önemli bilgilerin üçüncü taraflar sayesinde transfer edilebileceğini de sözleşmede belirtmiş durumda. Ses tanıma özelliğine sahip neredeyse tüm cihazların kullanıcı ihtiyaçlarını belirlemek için benzer dinleme ve kayıt işlemlerini gerçekleştirdiğini de unutmadan söyleyelim.Samsung’un gizlilik sözleşmesi teknoloji dünyasında bir ilk değil fakat kendi paranızla satın aldığınız cihazların birtakım amaçlar için sesinizi kaydedecek olması ne kadar gerekli, tartışılır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0