• Anasayfa
  • Mobil
  • ​Samsung İki Farklı Galaxy Note 6 Modelini Test Ediyor

​Samsung İki Farklı Galaxy Note 6 Modelini Test Ediyor

0
0
0
0
0
Samsung yeni Galaxy Note cihazının ekranı konusunda henüz bir karar verebilmiş değil. Galaxy Note 6 için iki farklı ekran tasarımı gündemde.
Samsung'un yeni amiral gemisi cihazları Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge görücüye çıkalı çok olmadı ve firmanın yıl içinde tanıtacağı bir diğer amiral gemisi cihazı Galaxy Note 6'nın tanıtılmasına daha birkaç ay var.

Ancak şimdiden telefon hakkında bazı bilgiler gelmeye devam ediyor. Hollanda merkezli mobil cihaz sitesi GSM Helpdesk'in haberine göre Samsung, iki farklı Galaxy Note 6 modelini test ediyor. Bu modellerden biri normal, düz ekrana sahipken diğeri Samsung'un artık olmazsa olmazı konuma gelen çift kavisli ekran barındırmakta.Bu iki modelin ekran boyutları ve çözünürlüklerinde herhangi bir değişiklik mevcut değil (şu an için telefonun 5.8-inç QHD ekrana sahip olması bekleniyor). Yani Samsung aynı özelliklerde, aynı boyutlarda iki ekranı Galaxy Note 6 için gündemine almış durumda.

Ancak işin kötü tarafı, Samsung bu ekranlardan sadece birini seçerek Note 6'yı o ekran ile piyasaya sürecek. Yani iki farklı ekran tercihi ile bir Galaxy Note 6 ailesi durumu söz konusu değil.Aslında Galaxy Note ailesi için kavisli ekran olayı bir ilk değil. 2014 yılında piyasaya sürülen Galaxy Note Edge modeli de kavisli bir ekrana sahipti. Ancak o cihazdaki kavis, sadece sağ kısımda bulunmaktaydı. Şimdi ise çift kavisli bir ekran söz konusu.

Bunların yanı sıra Galaxy Note 6'da 4000mAh'lık büyük bir batarya da olması bekleniyor. Telefonla alakalı diğer özellikler geçtiğimiz günlerde sızdırılmış, bizde bu haberimizde o özelliklere değinmiştik. Hatta bir de video ile telefondan beklentilerimizden bahsetmiştik.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0