• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Mobil Tarayıcısı, Reklam Gösterimini Engelliyor

Samsung Mobil Tarayıcısı, Reklam Gösterimini Engelliyor

0
0
0
0
0
Samsung Mobil Tarayıcısı, Reklam Gösterimini Engelliyor
Samsung’un kendisine ait olan mobil tarayıcısı Internet for Android, artık birçok modelinde reklam gösterimini engelliyor.

Bildiğiniz gibi Samsung’un kendisine ait özel bir mobil tarayıcısı var (Samsung Internet for Android). Bu tarayıcıdan birkaç gün öncesine kadar yalnızca Galaxy S6 ve Note 5 kullanıcıları faydalanabiliyordu. Gelen son güncelleme ile bu iki modelin yanına birçok model daha eklenmiş oldu.

Öncelikle tarayıcının çalışması için cihazlarda en az Android 5.0 Lollipop sürümünün yüklü olması gerektiğini belirtelim. Peki şu an desteklenen cihazlar hangileri? Galaxy S7 Edge, Galaxy S7, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge+, Note 5, S6 Active, Note 4, Galaxy S5, S5 Neo, S5 Active, S5 Sports, S5 LTE A, Galaxy Note 3, Galaxy S4, S4 Active, S4 LTE A, Galaxy A8, A7, A5x, A7x ve A9x.

Gelen son güncelleme ile tarayıcıya birçok yenilik eklenmiş durumda. Bunlardan en önemlisi elbette reklam engelleme uzantılarının da bu cihazları destekliyor olması. Daha önce yalnızca Android 6.0 Marshmallow işletim sistemli Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 / S7 modellerini destekleyen reklam engelleme uzantısı Adblock Fast, biraz önce bahsettiğim (tarayıcıya gelen güncellemeyle desteklenen telefonlar) modellerle de artık uyumlu olarak çalışacak.
 

 

 Peki eklentiyi kullanabilmek için ne yapmanız gerekiyor?

Öncelikle Samsung Internet for Android ve Adblock Fast uygulamalarını yükleyin. Adblock Fast eklentisini kurduktan ve aktif ettikten sonra, Samsung tarayıcı içerisinden sağ üst kısımdaki “Daha Fazla” butonuna dokunun. Açılan menüden Ayarlar > Gelişmiş > İçeriği Engelle yolunu takip edin. İçeriği Engelle özelliğini aktif edip, Adblock fast eklentisini aktif edin.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0