• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, İtalya'da İmajını Sarsacak Bir Ceza Aldı

Samsung, İtalya'da İmajını Sarsacak Bir Ceza Aldı

1
1
0
0
0
Samsung, İtalya'da İmajını Sarsacak Bir Ceza Aldı
​Samsung İtalya’da “haksız ticari uygulamalar” nedeniyle İtalya Rekabet Kurumu tarafından 1 milyon € cezaya çarptırıldı. Samsung’un bu cezayı almasının sebebi ise mobil cihazlar, akıllı telefonlar ve tablerdeki dahili bellek miktarının açıklanandan daha farklı olması.
Samsung İtalya’da “haksız ticari uygulamalar” nedeniyle İtalya Rekabet Kurumu tarafından 1 milyon € cezaya çarptırıldı. Samsung’un bu cezayı almasının sebebi ise mobil cihazlar, akıllı telefonlar ve tablerdeki dahili bellek miktarının açıklanandan daha farklı olması.

Yeni bir akıllı telefon aldığınızda belirtilen bellek miktarları, (örneğin 32 GB’lik dahili hafızası bulunan bir telefonun 26 GB ile gelmesi) işletim sisteminin ya da önceden yüklü programların olması sebebiyle her zaman daha düşüktür.

Fakat iddialara göre Samsung, cihazlarda belirttiği bellek miktarıyla gerçekte kullandığı bellek arasında çok fazla fark olduğu gerekçesiyle tüketici haklarını ihlal etmesi sebebiyle İtalya’da 1 milyon € cezaya çarptırıldı. Şimdi tüm Samsung kullanıcılarının kafasında şu soru işareti oluşmuştur: Acaba benim de akıllı telefonumun dahili hafızası belirtilenden az mı? Bize kalırsa böyle bir durumun olma ihtimaline karşılık olarak tüketici haklarına başvurun. (Tabi topyekün suçlamak da olmaz, ama böyle cezalar kolay kolay da verilmez. Demek ki işin içinde bir bit yeniği var)
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0