• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Son 5 Yılın En Büyük Kar Düşüşünü Yaşadı

Samsung, Son 5 Yılın En Büyük Kar Düşüşünü Yaşadı

0
0
0
0
0
Samsung, Son 5 Yılın En Büyük Kar Düşüşünü Yaşadı
​Samsung, geçen yıldan bu zamana akıllı telefon pazarında kan kaybı yaşamaya devam ediyor. Yüksek karlar elde edilmiş olsa da yıl bazında baktığımızda büyük düşüşlerin göründüğünü söyleyebiliriz. Yılın üçüncü çeyreği ise firma için iyi işaretler vermiyor.
Samsung, geçen yıldan bu zamana akıllı telefon pazarında kan kaybı yaşamaya devam ediyor. Yüksek karlar elde edilmiş olsa da yıl bazında baktığımızda büyük düşüşlerin göründüğünü söyleyebiliriz. Yılın üçüncü çeyreği ise firma için iyi işaretler vermiyor.
 
Galaxy Note 4 ile paçayı kurtarmak isteyen Samsung’un üçüncü çeyrekte elde ettiği faaliyet karı 3.8 milyar dolar olarak gerçekleşti ve yıl bazında yüzde 60 düşüş yaşandı. Üst seviye akıllı telefonlara ilginin azalmasının yanı sıra Çin ve Hindistan’da yaşanan yoğun rekabet, Samsung’daki gelirlerin önemli ölçüde düşmesine neden oldu.
 
Son çeyrekte toplam satış geliri 40 milyar dolar olarak gerçekleşirken, analiz uzmanlarının tahminlerine göre bu rakam 42 milyar dolar civarındaydı. Yılın dördüncü çeyreğinde atak yapması beklentisiyle Samsung’un hisse senetleri yüzde 1.6 oranında değer kazandı.
 
Samsung’un son çeyrekte 12 milyon Galaxy S5 satışı gerçekleştirdiği tahmin ediliyor. Bir önceki yıla baktığımızda ise aynı zaman diliminde gerçekleştirilen satış miktarı 18 milyon. Bu bilgiler ışığında Samsung’un aylık 4-5 milyon arasında Galaxy S5 satışı yaptığı görülüyor. Kesin mali tabloları görmek için ay sonunu beklememiz gerekiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0