• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Katlanabilir Ekran ve Kameralı S Pen Patentlerini Aldı

Samsung, Katlanabilir Ekran ve Kameralı S Pen Patentlerini Aldı

0
0
0
0
0
Samsung'un aldığı iki yeni patent, önümüzdeki yıl Note serisi phablet modelin kameralı S Pen'le birlikte katlanabilir ekranlı olacak şekilde gelmesini sağlayabilir.
Samsung, aldığı patentleri yeni akıllı telefonları üzerinde denemekten hiç çekinmiyor. En son Galaxy S6’yla beraber bir de kavisli ekran modeli Galaxy S6 Edge’i çıkartan Samsung, hem ürün yelpazesini genişletmiş oldu hem de bu yenilikle teknoloji dünyasına yön vermiş oldu.

Tabii bu yenilikler, Apple gibi büyük rakiplerine karşı da elini büyütmesi anlamına geliyor. Apple her ne kadar dünyanın en değerli ve zengin şirketi olsa da Android cihaz kullanıcılarını da bünyesine katmak için farklı yenilikler yapmaya başladı. Örneğin ekran boyutlarının eski modellere göre daha büyük olmasında (örneğin iPhone 6 Plus) Samsung’un büyük bir payının olduğunu düşünüyorum.Böylesine önemli bir şirket olan Samsung, yine farklı iki patenti önümüzdeki yıl üreteceği Note serisi üzerinde kullanacak.

Üst kısımda gördüğünüz üzere Samsung yeni bir patent satın aldı. Bu patent, cihazların katlanabilir (dolayısıyla çift ekran) ekranlı olmasını sağlayacak. Aslında bu teknoloji, Samsung tarafından 2013 yılının başından beri dillendiriliyor. Fakat alınan bu patentle birlikte katlanabilir ekranlı cihazları göreceğimiz günlerin yakın olduğunu söyleyebiliriz.Bu patentlerden bir tanesinde S Pen üzerine yerleştirilen bir kamera görünüyor. Bu kameranın cihaza nasıl bir işlevlik kazandıracağına dair farklı fikirler yürütülebilir fakat çok kullanışlı olacağını söylersek yanılmış olmayız.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0