• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Katlanabilir Ekranlı Telefon Üretimine Başlıyor!

Samsung Katlanabilir Ekranlı Telefon Üretimine Başlıyor!

1
0
0
0
0
Samsung'un uzun zamandır üstünde çalıştığı katlanabilir ekranlı telefon teknolojisinde artık sona gelindi.
Mobil cihaz dünyasını yakından takip edenler artık katlanabilir ekranlı telefonları raflarda görmek istiyor. Aslında bunun en büyük sebeplerinden biri, başta Samsung olmak üzere önemli firmaların sürekli bu konuyla alakalı sessiz adımlar atması.

Özellikle Samsung, katlanabilir ekranlar konusunda bizleri epey bir heyecanlandırmakta. Daha önceden katlanabilir ekranlı bir telefonu reklamında görücüye çıkaran, sonrasında da katıldığı fuarda konsept telefonunu sergileyen Samsung, kısa bir süre önce bu konuda önemli bir patentin de sahibi olmuştu.Şimdi ise gelen haberlere göre Samsung, bu konuda artık ilk somut adımlarını atmaya oldukça yakın. Üç seneye yakın bir süredir katlanan ekran teknolojisi üzerinde çalışmalar yapan Samsung, çalışmalarında sona yaklaşmış durumda. 

Bu çalışmalara göre Samsung, katlandığında 5-inç ekranlı bir telefon, tam açıldığında ise 7-inç ekranlı bir tablet olarak kullanılabilecek yeni bir cihaz geliştirmekte. Bu ekranın katlanma mantığı ise tıpkı bir cüzdana benzemekte. Ekranların üretiminden sorumlu olan Samsung Display bölümü, çoktan prototip evresini bitirmiş ve üretim konusunda artık hazır hale gelmiş durumda.Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Samsung Display müdürü Lee Chang-hoon, katlanabilir OLED ekran çalışmalarının planlanan programa göre ilerlediğini ve iş ortakları ile yapacakları görüşmelerin ardından bu ekranların seri üretimine başlayacakları bildirdi. Yani uzun lafın kısası kendinizi yavaş yavaş mobil cihaz dünyasında yeni bir akım haline gelecek katlanabilir ekranlara hazırlayın.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0