• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Katlanabilir Ekranlı Telefon Üretimine Başlıyor

Samsung, Katlanabilir Ekranlı Telefon Üretimine Başlıyor

0
0
0
0
0
Samsung’u, akıllı telefon dünyasının en fazla modeline sahip olan şirket olarak tanımlasak yanılmış olmayız. Ayrıca son zamanlarda tasarımsal olarak bazı farklılıkların da öncülüğünü yaptığını söyleyebiliriz.
Samsung’u, akıllı telefon dünyasının en fazla modeline sahip olan şirket olarak tanımlasak yanılmış olmayız. Ayrıca son zamanlarda tasarımsal olarak bazı farklılıkların da öncülüğünü yaptığını söyleyebiliriz. Örneğin tarihinde ilk defa alüminyum malzeme kullanan şirket, metal gövdeli ilk akıllı telefonu Galaxy Alpha ve kenarı eğimli olan Galaxy Note Edge ile tasarımsal olarak tüm dünyada büyük ses getirmişti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde şuradaki haberimizde de aktardığımız üzere kapaklı telefon çıkararak, eskilerin modasını tekrar diriltmeye çalışmıştı.
 
Her ne kadar bu değişiklikler olsa da, hepsi birbirinin benzeri bir ekosistem içerisinde değerlendiriliyordu. Bunu kırmak isteyen Samsung, Samsung Galaxy Round ve Galaxy Note Edge ile başlayan innovasyon serüvenine, katlanabilir ekranlı telefonla devam edecek.


 
Samsung’un görüntüleme sistemleriyle ilgilenen Samsung Display’in strateji ekibinin başkan yardımcılığı görevini üstlenen Lee-Chang-hoon, şirketin 2015 yılının sonlarına doğru 30 bin ila 40 bin AMOLED ekran üretim kapasitesine erişeceğini açıkladı.
 
Katlanabilir telefon modasını devam ettirecek olan Samsung, iki parçalı koruma camları, esnek panelleri ve dokunmatik ara materyalleri gibi hazırlıklarını tamamlayarak bu türün ilk örneklerini 2016 yılından itibaren tüketicileriyle buluşturacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0