• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, 2016 Yılında İlk Katlanabilir Telefonu Üretebilir

Samsung, 2016 Yılında İlk Katlanabilir Telefonu Üretebilir

1
0
0
0
0
LG G Flex 2 ve Samsung Galaxy S6 Edge ile telefonların olabildiğince kıvrımlara sahip olabileceğini gördük. Peki, bu telefonlar aynı zamanda katlanabilir ekranlara sahip olabilirler mi? Eğer böyle bir şey yapılabiliyorsa ne zaman yayınlanacak? 
LG G Flex 2 ve Samsung Galaxy S6 Edge ile telefonların olabildiğince kıvrımlara sahip olabileceğini gördük. Peki, bu telefonlar aynı zamanda katlanabilir ekranlara sahip olabilirler mi ? Eğer böyle bir şey yapılabiliyorsa ne zaman yayınlanacak ? Samsung’a göre katlanabilir telefonları 2016 yılında görme şansımız yüksek.

Business Korea’nın haberine göre Samsung Display “Telefon Endüstrisi, katlanabilir ekranların 2016 yılında halka sunulabilir.” demiş. Bu söz, Samsung’un ekran ve görüntü işleriyle uğraşan bölümüne ait. Telefonun katlanabilir olması için sadece ekranın katlanması yeterli olmayacağını varsayarsak,  bu sözün doğruluğu tartışılır.

Örneğin, esnek telefonları baz alırsak sadece ekran değil tüm telefon esniyor. Bataryasından içindeki tüm donanımın bu esnemeye uygun bir şekilde tasarlanması gerekli. Şunu da söylemek gerekirse, telefon esnemiyorsa neden esnek ekran üretilsin?Bütün bu ayrıntılardan sonra böyle bir telefon üretmek mümkün. Peki gerçektende 2016’da bu telefonu görebilecek miyiz? Bunu görebilmek için bir yıl daha beklememiz gerekecek.

Kaynak : UberGizmo
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0