Samsung Kullanıcı Bilgilerini Topluyor

0
0
0
0
0
Samsung Kullanıcı Bilgilerini Topluyor
Samsung, yeni geliştirdiği Context adlı sistem ile, kendi uygulamalarının önünü açarken hem reklam gelirleri kapısını aralayacak, hem de kullanıcı bilgilerini toplayacak.
Samsung yakın zamanda piyasaya süreceği uygulaması Context ile kullanıcı bilgilerini toplamayı amaçlıyor.

Google ve Facebook'un yaptığı gibi hedefli reklam kampanyaları için kullanıcıların alışkanlıklarını tespit eden ve bilgi toplayan sistem, aynı zamanda Samsung'un kendi bünyesinde geliştireceği uygulamalar için de bir veri kaynağı olarak hizmet verecek.

Kullanıcıların telefonlarında yüklü bir yazılım sayesinde toplanan bilgiler Samsung'a gidecek ve gerekli olan detaylar ayıklanarak sınıflandırılacak. Örneğin kullanıcı sürekli olarak spor haberlerini takip ediyor, spor uygulamaları indiriyor ve arıyorsa Context bu kişiye spor haberleri ya da uygulamaları ile ilgili reklam gösterecek ve hizmet sağlayıcıların spor servislerini kullanmasına yönelik uyarılar ve bilgilendirmeler yapacak.

İstemediğiniz taktirde basitçe deaktif edebileceğiniz Context servisi, henüz ne zaman kendisini gösterecek bilmiyoruz; ancak bu durum Samsung'un da reklam pastasından pay almak istediğini gösteriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0