• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Mobil Ödeme Sistemi LoopPay'i Satın Aldı

Samsung, Mobil Ödeme Sistemi LoopPay'i Satın Aldı

0
0
0
0
0
​Teknoloji şirketlerinin üzerinde titremeye başladığı mobil ödeme pazarına Samsung da giriş yaptı. Apple’ın Apple Pay ile pazara hızlı bir giriş yapmasının ardından Samsung, mobil ödeme şirketi LoopPay’i satın aldığını duyurdu.
Teknoloji şirketlerinin üzerinde titremeye başladığı mobil ödeme pazarına Samsung da giriş yaptı. Apple’ın Apple Pay ile pazara hızlı bir giriş yapmasının ardından Samsung, mobil ödeme şirketi LoopPay’i satın aldığını duyurdu.

Bu iki şirketin, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru birlikte bir mobil ödeme çözümü üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Bu çalışmanın sonucunda Samsung ciddi bir hamle yaparak LoopPay’i satın aldı. Şirket, satın alma işleminden sonra yaptığı açıklamada LoopPay’in güvenilir bir mobil ödeme konusunda yaptıkları çalışmalara önemli ölçüde katkı yapacağını belirtti.Hemen her alanda Apple’la birbirlerine rakip olan Samsung’un, Apple Pay ile mobil ödeme pazarındaki alanını iyice genişleten rakibine karşı bir hamle yapması büyük önem taşıyor. Samsung bu satın alma işlemiyle neler yapabileceği konusunda eline iyi bir fırsat geçirdi. LoopPay’in patentli teknolojisi olan Manyetik Güvenli İletim, ödeme terminallerini temassız ödeme araçlarına dönüştürüyor. Bu da LoopPay’in 10 milyon mağazada kullanılabilir olduğu anlamına geliyor.

Samsung’un 1 Mart’ta Barselona’da düzenlenecek etkinlikte yeni akıllı telefonunun yanı sıra mobil ödeme sistemiyle ilgili bir bilgilendirme yapıp yapmayacağı şimdilik belli değil.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0