• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Yeni Akıllı Telefonlarında MediaTek İşlemci Kullanabilir

Samsung, Yeni Akıllı Telefonlarında MediaTek İşlemci Kullanabilir

0
0
0
0
0
Samsung, Yeni Akıllı Telefonlarında MediaTek İşlemci Kullanabilir
​Samsung’un Galaxy S6 ve S6 Edge’i tanıtmadan önce işlemci olarak sürekli Qualcomm mı kullanacak, yoksa kendi işlemcisi olan Exynos’u mu kullanacak haberlerini görmüştük. Sonunda her iki telefonda da Exynos işlemciyi kullanmaya karar veren Samsung, son haberle Qualcomm’la köprüleri tam olarak atmış gibi görünüyor.
Samsung’un Galaxy S6 ve S6 Edge’i tanıtmadan önce işlemci olarak sürekli Qualcomm mı kullanacak, yoksa kendi işlemcisi olan Exynos’u mu kullanacak haberlerini görmüştük. Sonunda her iki telefonda da Exynos işlemciyi kullanmaya karar veren Samsung, son haberle Qualcomm’la köprüleri tam olarak atmış gibi görünüyor.

GForGames’in haberine göre Samsung, bundan sonra çıkaracağı giriş ve orta seviye akıllı telefonları için MediaTek ile iş birliği yapabilir. Eğer bu iş birliği sonuca bağlanırsa Qualcomm’un Samsung’la olan tüm ilişkisinin bittiği anlamını çıkarabiliriz.

Bu anlaşmayla ilgili her iki taraftan resmi bir açıklama gelmemiş olsa da MediaTek Genel Müdürü Zhu Shan-gzu’nun ağzından bazı kelimeler kaçırması, iki taraf arasında anlaşmayla ilgili detayların olumlu yönde geliştiğini ortaya çıkardı.Samsung’un MediaTek’i radikal bir karar alıp Galaxy S6 ve S6 Edge’de olduğu gibi büyük akıllı telefonlar için kullanması şimdilik mümkün görünmüyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0