Samsung Merkez Binasında Yangın Çıktı

2
0
0
0
0
Samsung Merkez Binasında Yangın Çıktı
Samsung’un, veri tabanının da içinde bulunduğu, Güney Kore’deki merkezi olan SDS binasında yangın çıktı. Yangın veri merkezini de etkilerken şirketin kurumsal sitesi olan samsung.com’a da erişim sağlanamadı.
 
Samsung’un, veri tabanının da içinde bulunduğu, Güney Kore’deki merkezi olan SDS binasında yangın çıktı. Yangın veri merkezini de etkilerken şirketin kurumsal sitesi olan www.samsung.com’a da erişim sağlanamadı

Geçtiğimiz aylarda da firma adına üretim yapan baskılı devre (PCB) fabrikasında yangın çıkmış ve firma büyük maddi zarara uğramıştı. Bu sabah saatlerinde de SDS merkez binasında çıkan yangın, öncelikli olarak firmanın kurumsal web sitesini etkiledi.

Can kaybının yaşanmadığı yangında aynı zamanda Samsung’un akıllı telefon, tablet ve televizyon gibi ürünlerinin de olumsuz etkilendiği belirtilirken yangının çıkış sebebi ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Yapılan basın açıklamasında firma yetkilileri samsung.com’a erişimin engellendiğini doğrularken sorunun daha sonra giderildiğini ve sitenin yeniden aktif olarak kullanıma açıldığını dile getirdi.

Çıkış sebebi bilinmeyen yangının şirkete yarattığı mali kayıp ve hasar da henüz bilinmiyor.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0