• Anasayfa
  • Mobil
  • Nexus 6 Yerine Samsung Note 5 Almanız İçin 5 Ayrı Neden

Nexus 6 Yerine Samsung Note 5 Almanız İçin 5 Ayrı Neden

1
0
0
0
0
Samsung Galaxy Note 5 ile Nexus 6 teknoloji dünyasının iki önemli fabletini sizler için karşı karşıya getiriyoruz. Sonuçta Samsung Galaxy Note 5 almanız için 5 ayrı neden karşımıza çıkıyor.
Samsung Galaxy Note 5, Güney Koreli teknoloji devinin çok fazla şey beklediği bir model. Bugüne kadar gelen bilgiler de telefonun satış rakamlarının son derece iyi olduğu yönünde. Diğer taraftan Nexus 6 ile çıkış tarihinin üzerinden bir hayli zaman geçmesine rağmen halen Nexus ailesinin amiral gemisi konumunda. Bu iki telefonu karşılaştırmamıza bir araya getiren neden ise, her ikisinin de boyutları itibariyle birer fablet olması.

Hem Samsung Galaxy Note 5 hem de Nexus 6 büyük ekranlı telefon severlerin ilk tercih edeceği modeller arasında yer alıyor. Ancak bu iki telefon arasında gerek donanımsal gerekse de teknik özellikler bakımından birçok önemli fark bulunuyor. Bu incelememizde iki telefon hakkında bilgi alabilir ve en azından bunlardan birisini kafanızda eleyebilirsiniz. O zaman Samsung Galaxy Note 5 ve Nexus 6 karşılaştırmamıza başlayalım mı ne dersiniz?


 

 Kalem Desteği

Samsung Galaxy Note 5'i daha başta öne geçiren en büyük özelliklerden bir tanesi kaleminin olması. Eğer kullanacağız telefon fablet modelinde ise mutlaka bir kaleme ihtiyacanız olacak. Kalem en büyük yardımcınız olacaktır Samsung Note serilerinde özel olarak geliştirdiği ve her versiyonunda ayrı bir yenilik kattığı Spen'de bu sefer tam bir atılım yapıyor. Spen sizin telefonunuzdaki hemen hemen herşeyi yapmanıza imkan veriyor. Nexus 6'da kalem olmaması yüzünden pek çok işiniz aksıyabilir ve istediğiniz şeyleri  tam olarak da yapamayabilirsiniz.


 

 Daha İyi Kamera

Telefon kullanıcılarının en çok dikkat ettiği ve hep daha iyisini istedikleri özelliklerden bir tanesi de kameradır. Hatta bazı cep telefon kullanıcıları sırf daha iyi kamerası var diye marka gözetmeksizin o cep telefonunu satın alıyorlar. Samsung Galaxy Note 5 kamera konusunda da rakibi Nexus 6'yı geçiyor. Note 5, 16 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kameraya sahip. Fakat Nexus 6 ise bunun çok daha gerisinde. Arka kamera 13 megapiksel iken ön kamera ise 2 megapikseldir. Samsung Note 5'te ayrıca fiziksel olarak ayrı bir kamera tuşu mevcuttur. Böylelikle profosyonel bir şekilde ekrana dokunmadan rahatlıkla fotoğraf veya video çekebilirsiniz. Nexus 6'da ise böyle brir özellik bulunmamaktadır. 


 

 Kablosuz Hızlı Şarj

Kablosuz şarjlar hayatımıza girdiğinden itibaren cep telefon kullanıcılarının büyük beğenisini kazandı. Telefonlarımız kolay bir şekilde hızlıca şarj edebiliyoruz. Kablo karmaşasına bir son veriyoruz. Note 5 kablosuz ve hızlı şarj özellğine sahipken Nexus 6 ise malesef bu özellikten mahrum bırakılmış durumdadır.


 

 Ram

Telefonlarımızın belki de en büyük özelliğidir. Ram ne kadar yüksek olursa telefonumuzdan o kadar yüksek verim alabiliriz. Ram'in yetersiz olduğu durumlarda ise telefonumuz malum kasar ve istediklerimizi yapamayabiliriz.  Samsung Note 5, ram konusunda oldukça cömert bir şekilde karşımıza 4gb'lık bir ram ile çıkıyor. Aynı şeyi Nexus 6 için söyleyemiyoruz. Nexus 6'da 3gb ram bulunmakta. Her ne kadar 3gb ram yeterli olsa da rakibi karşısında yine arka planda kalıyor.


 

 Parmak İzi Okuyucu

Apple’ın dokunma ile çalışan parmak izi sensörü sayesinde telefon sektöründe bütün üreticilerin benimsediği parmak izi okuyucu üst seviye telefonların vazgeçilmezi olmuş durumda.Gün geçtikçe çok daha hızlı ve kararlı çalışan parmak izi sensörleri hem güvenlik hemde kullanım kolaylığı açısından kullanıcıların ön planda tuttuğu özelliklerin arasında yer almaya başladı. Samsung Note 5'te parmak izi sensörleri bulunurken Nexus 6'da ise böyle bir özellik bulunmamaktadır.


 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0