• Anasayfa
  • Mobil
  • ''Samsung Para Ödeyerek Sahte Fanatikler Kiraladı'' İddiası

''Samsung Para Ödeyerek Sahte Fanatikler Kiraladı'' İddiası

0
0
0
0
0
Samsung hakkında ortaya atılan bir iddia, şirketin imajını sarsacağa benziyor.
Samsung'un, yeni telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'i duyurduğu lansmanında hepimiz binlence meraklısının toplanacağını, telefonları ilk elden görmek için insanların birbirleriyle yarışacağını düşünmüştük. Nitekim öyle de oldu.

Samsung çok güzel görkemli bir lansman ile yeni telefonlarını tanıttı. Ayrıca tanıtımın yapıldığı salon da doldu taştı. Her bir yeni özellik açıklandığında yükselen çığlıklar, telefonu görmek, ilk kullananlar olmak için uzun kuyruklar oluşturan insanlar.. Kısacası Samsung müşteri kitlesine iyi bir şekilde ulaşmış ve lansmanını ağzına kadar sevenleriyle doldurmuştu... mu acaba?

Samsung'un Mobile World Congress sonrası Çin'de düzenlediği lansmandan öyle bir iddia geldi ki, eğer doğru ise iPhone'cuların eline çok güzel bir koz geçecek gibi görünüyor.

Şanghay kaynaklı bir basın kuruluşu olan The Paper'a göre Samsung, 400-500 civarı bir topluluğa, yeni telefonları Galaxy S6 ve S6 Edge'in lansmanına katılıp, büyük birer Samsung hayranı gibi davranlamarı için para ödemiş. Hatta bu kişilerin kaldıkları sürelere göre de aldıkları paralar değişmiş. 1 saat ve daha fazla süre kalanlara 30 yuan (5 dolar), daha az kalanlara ise 20 yuan (3.25 dolar) para veren Samsung, bu işi de Çin'de yaygın olarak kullanılan Whatsapp tarzı bir uygulama olan WeChat üzerinden duyurmuş.Yaşanan olayın doğru olduğunu ve olayın içinde bulunan kişilerle iletişime geçtiği bildiren The Paper, WeChat üzerinden Samsung ilanı alan bir kızla, lansmana katılıp belli bir süre durarak 50 yuan (8 dolar) para kazandığı hakkında bir röportaj haberine de yer vermiş.

Ortaya atılan iddia oldukça ciddi. Çünkü eğer durum böylese bu, Samsung'un Çin pazarında Apple'a karşı göründüğü kadar güçlü olmadığı, hatta gün geçtikçe kan kaybı yaşamaya devam ettiği anlamına geliyor. 

Olay bugün itibariyle hemen hemen tüm teknoloji bazlı sitelerde yer bulurken Samsung tarafından herhangi bir açıklama gelmedi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0