Samsung Pay, Apple'a Rakip Olacak!

0
0
0
0
0
Samsung bugün yaptığı lansmanda Galaxy S6 ve S6 Edge ile beraber Apple Pay'e rakip olacak Samsung Pay'i tanıttı. İşte bilinen detayları;
Samsung'un bugünkü Unpacked etkinliği ile beraber ortaya çıkan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ortaya çıkarak birçok kişinin merakı sona ermiş oldu. Fakat etkinlikte farklı detaylar da vardı.

Bu detaylardan biri olan Samsung Pay, Apple Pay'e ciddi rakip olacak bir geliştirilme sunulmuş.

Samsung Pay'de ilk olarak bahsetmemiz gereken VisaMasterCard ve American Express kartlarına destek sunuyor olması. Böylece en çok yaygın kullanım gösteren bu üç kart sahipleri de bu teknolojiden faydalanabilecekler.Samsung Galaxy S6'da bulunan parmak izi okuyucuyla çalışacak olan Samsung Pay'de ödemenin tamamlanması için bu önemli bir ayrıntı olacak göze çarpıyor. NFC ile ödeme yapılacak teknoloji, aslında çok basit görünüyor.

Ödeme yapacağınız yere geldiğinizde Samsung Pay uygulamasını açarak ödeme yapmak istediğiniz kartınızı seçeceksiniz. Daha sonra ödemenin tamamlanabilmesi için ise parmak izi okuyucusundan parmağınızı okutmanız gerekiyor.Gayet basit ve rahat bir kullanım sağlayacağı görülen Samsung Pay, MST teknolojisi sayesinde eski tip pos cihazları tarafından da desteklenebilir olacak (Tabi temassız ödeme sunan pos cihazı olması gerekiyor)

Amerika genelinde %90 oranında kullanılabilirlik sunan sistem, yaz aylarında Amerika'da ve Kore'de aktif olacak. Daha sonra Avrupa'ya da açılacak sistemin ülkemizde kullanılıp kullanılmayacağı henüz bilinmiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0