• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung’un 5 Senelik Ömrü Kaldığı İddia Edildi

Samsung’un 5 Senelik Ömrü Kaldığı İddia Edildi

0
0
0
0
0
Teknoloji savaşının tüm hızıyla devam ettiği son günlerde, Samsung cephesinden haberler gelmeye devam ediyor. Birçok kişinin tahmin edebileceği üzere bu savaşın diğer kahramanı Apple. Yapılan araştırmalarda Samsung’un, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinin satışından istenilen verimi alamadığı ortaya çıktı.
Teknoloji savaşının tüm hızıyla devam ettiği son günlerde, Samsung cephesinden haberler gelmeye devam ediyor. Birçok kişinin tahmin edebileceği üzere bu savaşın diğer kahramanı Apple. Yapılan araştırmalarda Samsung’un, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinin satışından istenilen verimi alamadığı ortaya çıktı.

Cyanogen’in CEO’su Kirt McMaster'a göre Samsung, Apple karşısında kan kaybetmeye başladı ve farklı stratejiler arayışına girdi. Samsung’un Blackberry ve Nokia’nın bir anda dibe vurmasından ders alması gerektiğini düşünen şirketin takipçileri, bu iniş çıkışların her zaman yaşanabileceğini ancak Samsung’un yeni bir atak yapması gerektiğini savunuyor. Android tabanlı cihazların bulunduğu pazarda da rakiplerinin olduğunu düşünüldüğünde şirketin işi oldukça zor gibi görünüyor. 

Galaxy S6 serilerinin satışından yüksek rakamlar bekleyen şirketin işleri istenildiği gibi gitmezse sonunun Blackberry’e benzeyeceği ve kullanıcılar üzerindeki bu kötü imajı düzeltemeyeceği konuşuluyor.    


 

 Peki Cyanogen nedir?


Android’in farklı bir sürümü olan Cyanogen OS, 80 kişilik bir şirket olan Cyanogen’in 9 bin kişilik bir gönüllü ‘yazılımcı ordusu’ yardımıyla ayakta duruyor. 2012 yılında Github’da yazılımcıların en çok desteklediği projelerden biri Cyanogen’di.

Şimdiye kadar 100 milyon dolar yatırım alan Cyanogen’in CEO’su Kirt McMaster, 50 milyondan fazla kişinin Cyanogen’in Android sürümünü kullandığını söylüyor. Cynogen’in yatırımcıları arasında Benchmark Capital, Redpoint Ventures, Andreessen Horowitz ve Çinli sosytal ağı devi Tencent de yer alıyor.

McMaster, Cyanogen OS ile Android’i Google’ın kontrolünden çıkarmak istediklerini açıkça söylüyor ki Android, Google tarafından satın almadan önce bağımsız bir açık kaynaklı bir projeydi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0