• Anasayfa
  • Mobil
  • 360 Derece Dönebilen ve 3D Video Kaydı Yapan Kamera: Project Beyond

360 Derece Dönebilen ve 3D Video Kaydı Yapan Kamera: Project Beyond

0
0
0
0
0
SamsungGear VR ile uyumlu olarak çalışan, 360 derece dönebilen ve 3D video kaydı yapabilen Project Beyond adlı bir cihaz üzerinde çalışıyor.
Samsung, Gear VR ile uyumlu olarak çalışan, 360 derece dönebilen ve 3D video kaydı yapabilen Project Beyond adlı bir cihaz üzerinde çalışıyor.
 
San Francisco’da düzenlenen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen konferansta duyurulan Project Beyond, sadece 360 derece olarak değil, aynı zamanda üç boyutlu kayıt yapabilen bir ürün olma özelliğini taşıyor.
 
Project Beyond, 360 derece video kamera trendinin en son üyelerinden birisi. Samsung’un bu ürününün diğerlerinden farkı, 3D görüntü kaydı yapılmasına izin vermesi. Ayrıca her bir saniye için bir gigabitlik veri tutarında kayıt gerçekleştiriyor. Ayrıca sağlanan bant genişliği üzerinden canlı yayın yapma becerisi de bulunuyor.


 
Cihazın diğer özellikleri arasında stereoskopik kameralar, Gear VR’da kablosuz görüntü aktarımı, uzaktan kameranın konumlandırıldığı yerdeymiş gibi hareket etme de bulunuyor. Mesela kamerayı dışarıda herhangi bir yere koyduktan sonra evde otururken sanki dışarıdaymış gibi davranabilir, kameranın bulunduğu yerde neler olup bittiğini Gear VR üzerinden görebilirsiniz.
 
Cihazın fiyatı henüz belli değil. Çıkış tarihinin, Aralık ayının ilk haftası olması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0