Samsung Revizyona Gidiyor

0
0
0
0
0
Samsung Revizyona Gidiyor
Samsung'un mâli durumundaki kötü gidişin yansımaları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Son yılların en düşük kârlılık seviyesini göre Samsung, acil eylem planını devreye soktu.
Samsung'un mâli durumundaki kötü gidişin yansımaları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Son yılların en düşük kârlılık seviyesini göre Samsung, acil eylem planını devreye soktu. Özellikle çok çeşit stratejisiyle mobil pazarı domine etmeyi başaran Samsung'da tehlike çanları çalmaya başladı.

Amiral gemi modellerinde de beklediği satış rakamlarına erişemeyen Güney Koreli teknoloji devi, özellikle Galaxy S3'ten sonra bu seride tekrar aynı başarıyı yakalayamadı. Geçtiğimiz günlerde model sayısını azaltacağını da duyurmuştuk.

Chat On gibi ölü doğmuş uygulamaların fişini çekmeye hazırlanan Samsung'un büyük bir işten çıkarma operasyonu yapacağı da ortaya çıktı.

Samsung, tümüyle mobil stratejisinde değişikliğe gidiyor. Buna göre artık şirket çok fazla model çıkarmak yerine her segmentte daha iddialı cihazlarla kullanıcıların karşısına çıkacak. Ayrıca firmanın mobil bölümünden %30'luk bir işgücünü çıkaracağı da konuşulanlar arasında. Yani yaklaşık 7 bin kişi işinden olacak.

Teknoloji devinin bu kararı henüz resmiyet kazanmadı fakat emin olamadığımız tek konu işten çıkacakların sayısı. Zira küçülme kaçınılmaz görünüyor. Hatta bazı söylentilere göre de bu sayının 20 binleri bulacağı söyleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0