• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Su Geçiren S7 Active'in Arkasında Durdu: "Getirin Değiştirelim"

Samsung Su Geçiren S7 Active'in Arkasında Durdu: "Getirin Değiştirelim"

0
0
0
0
0
Samsung'un dayanıklılık odaklı telefon serisi Active'in son üyesine yapılan su testinde başarısız olması firmayı harekete geçirdi.
Samsuıng firmasının belki de en çok satılan serisi olan Galaxy S'in son üyeleri bildiğiniz gibi Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge. Aynı zamanda bu serilerinin lansmanından kısa bir süre sonra özellikle ekstrem sporcular ve ağır iş şartlarında çalışanlar için üretilen Active serisini de biliyoruz. Teknik olarak birbirine çok yakın özelliklere sahip olan cihazlarda Active modelinin en büyük artısı ise tank gibi bir telefon kasası ve korumalarıyla dayanıklılık noktasında derde deva olabilecek olması.

Ancak, buradaki haberimizden de bahsettiğimiz gibi Galaxy S7 Active, yapılan su testinde başarısız olunca bir kafalar karıştı. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin rahatlıkla geçebildiği testte ekstradan dayanıklılığı ile övülen Galaxy S7 Active'in su testinden kalması tepkilere yol açmıştı.Fakat Samsung bu telefonunun arkasında durarak "Su hasarı durumunda da Galaxy S7 Active cihazınızı standart garanti altında değiştirebilirsiniz" dedi. Yani her ne kadar IP68 sertifikasının su geçirmezlik değil, suya dayanıklılık sertifikası olup, bu cihazların su geçirmesi halinde garanti dışı kalma durumu olsa da Samsung biraz da sesleri kısmak için "getirin değiştirelim" moduna girmiş.
 

Sonuç olarak IP68 ya da benzeri sertifikalara sahip olan telefonların su geçirmez değil, dayanıklı olduğunu unutmayın.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0