Samsung'tan 64 Bitlik İşlemci Geliyor

0
0
0
0
0
Samsung'tan 64 Bitlik İşlemci Geliyor
Apple'ın iPhone 5S'te kullandığı 64 bitlik A7 işlemcisinin yüksek performansı Samsung'u geride bırakmış gibi duruyor; ama bu liderlik çok uzun sürmeyecek. Samsung kendi 64 bitlik işlemcisini çok yakında tablet ve telefonlarında kullanmaya başlayacak.
Apple’ın belki de biraz elini çabuk tutması ile kendisini mobil cihazların performansı bakımından bir adım ileri taşıyan 64 bit destekli A7 işlemcisinin kendisine liderlik koltuğunu ne kadar süre vereceği düşünülürken Samsung’dan konu ile ilgili cevap sonunda geldi.

Belki Apple’ın aceleci yaklaşımı yüzünden ufak bir sersemlik yaşayan Samsung, hızlıca silkinerek kendine geldi ve yaptığı açıklamada 64 bitlik çiplerinin kullanıcıların beklediğinden önce piyasada olacağını açıkladı. 8 çekirdeğe sahip olacak olan yeni nesil Samsung işlemcisi dört adet Cortex A57 ve dört adet Cortex A53’ten oluşacak.

Samsung’u bir kez daha Apple ile aynı seviyeye getirecek olan bu çiplerin öncelikle tabletlere gelmesi bekleniyor. 2014 yılının ortalarında beklenen Galaxy S5’in de yine 64 bit destekli çıkacağı zaten dedikodular arasındaydı. Bu haber de bu dedikoduları doğrular nitelikte oldu.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0