Samsung'tan Apple ve LG'yle Büyük Anlaşma!

0
0
0
0
0
Samsung'tan Apple ve LG'yle Büyük Anlaşma!
Samsung, teknoloji dünyasında artık sadece “akıllı telefon üreten bir firma” olmaktan öteye geçerek artık rakiplerinin üreteceği akıllı telefonların RAM’lerini tedarik edecek.
Samsung, teknoloji dünyasında artık sadece “akıllı telefon üreten bir firma” olmaktan öteye geçerek artık rakiplerinin üreteceği akıllı telefonların RAM’lerini tedarik edecek.

KoreTimes’ın haberin e göre Samsung, bugün bir tedarik anlaşmasını duyurdu. 2013 yılında LPDDR4 RAM ile yeni bir bellek standardını çıkartan Samsung, bu RAM’ ilk kez LG G Flex 2’de kullanmıştı.

Yapılan anlaşmada LG’nin Nisan ayında açıklayacağı LG G4’ün DDR RAM ihtiyacını Samsung karşılayacak. Apple’la da bir anlaşma yapması muhtemel olan Samsung, eğer gerçekleşirse yeni çıkacak olan iPhone 6S’in bellek modülünün yarısını tedarik edecek.

LPDDR4 RAM'le ilgili birkaç bilgi verecek olursak, üretimde olan 20 nm'lik ramlere göre yeni bellek modülü LPDDR4, önceki nesil LPDDR3'e oranla %50 daha hızlı ve %40 daha az enerji tüketiyor. Ayrıca yeni bellekler hız olarak birim başına 3200 mbps'a kadar hızlanabiliyor. Yani bu da mevcut LPDDR3 DRAM'lerin iki katı daha hızlı demek oluyor.Samsung’un bu hamlesini, teknoloji dünyasında çok önemli bir yer edinmesi adına oldukça başarılı adımlar olarak görüyoruz. Özellikle son üretilen bellek modülünün bir önceki modüle göre %50 daha hızlı olması, Apple ve LG dışında “büyük oynamak” isteyen farklı şirketlerin de büyük oranda ilgisini çekecektir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0