• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung'tan Enteresan Karar: Galaxy Note 7, Yalnızca Kıvrımlı Ekranla Gelecek!

Samsung'tan Enteresan Karar: Galaxy Note 7, Yalnızca Kıvrımlı Ekranla Gelecek!

0
0
0
0
0
Son gelen haberler, Samsung’un Galaxy Note 7’nin yalnızca iki tarafı kıvrımlı ekranla geleceğini gösteriyor.
Daha önce Samsung Galaxy Note 7’nin muhakkak bir ‘edge’ (kıvrımlı) ekran versiyonun olacağından bahsetmiştik. Yalnızca şundan emin değildik: Ya tek başına kıvrımlı bir model olarak gelecek ya da hem flat (düz) hem de kıvrımlı ekran versiyonları olacak. SamMobile’ın haberine göre Kore’den gelen bilgiler, yeni Note modelinin yalnızca edge ekranla geleceğini gösteriyor. 

Aynı kaynaktan edindiğimiz diğer bilgilere göre Samsung, almış olduğu bu stratejik kararla birlikte Note 7’nin marketlerde daha fazla satış rakamları elde edeceğini umuyor. Çin’deki diğer üretici şirketlere de bir ilham kaynağı olması beklenen bu karar, ülkede kıvrımlı ekrana sahip telefon modellerinin sayısında da artışın yaşanabileceği anlamına geliyor.Kıvrımlı ekranın düz ekranlı modele oranla kullanıcılara daha ergonomik bir kullanım deneyimi sunduğunu düşünen şirket, buna örnek olarak telefona gelen bildirimlerin kontrol edilmesinin ve telefon görüşmelerinin kıvrımlı ekranla daha rahat yapılabilmesini gösteriyor. 

Temmuz ayından itibaren seri üretimine geçileceği söylenen Galaxy Note 7 edge, 2 Ağustos 2016’da New York’ta yapılacak etkinlikte duyurulacak. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0