• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung’tan S Pen Cevabı: ‘Kullanım Kılavuzunda Yazıyor!'

Samsung’tan S Pen Cevabı: ‘Kullanım Kılavuzunda Yazıyor!'

1
1
0
0
0
Samsung, birkaç gündür Galaxy Note 5’teki S Pen sorunuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Dünün en çok konuşulan haberlerinden bir tanesi, Galaxy Note 5’teki S Pen’in cihaza yanlış takılması sonucu ortaya çıkan sorunlardı. Kalem cihaza ters bir şekilde sokulduğunda hızlı not alma ve S Pen’in yuvarlak menüsünün çalışmamasını anlatan videoyu sizlerle paylaşmıştık. Haber küresel çapta öylesine yayıldı ki buna kayıtsız kalmayan Samsung, yazılı bir açıklama yaptı.

Samsung açıklamasında, “Galaxy Note 5 kullanıcılarının S Pen’i ters bir şekilde cihaza yerleştirmeleri sonucu ortaya çıkabilecek sorunlardan etkilenmemesi için kullanım kılavuzunda yer alan talimatları dikkatli bir şekilde takip etmelerini tavsiye ediyoruz” cümlesine yer verdi. Dolayısıyla bununla ilgili yaşanacak sorunların tamamıyla kullanıcı odaklı olacağı ima edilmiş.Fakat yine de bu açıklamanın kullanıcıları çok memnun ettiğini zannetmiyorum. Sonuçta bir dalgınlıkla kalem ters bir şekilde cihaza sokulabilir, bunun sonucunda onarılamayacak sorunların ortaya çıkmasının komple kullanıcılara yıkılması bana biraz acımasızca geldi. 

Bizim tavsiyemiz, eğer Galaxy Note 5 kullanıyorsanız bundan sonra S Pen’i kullanırken biraz daha dikkatli olmanız gerektiği yönünde. Olur da böyle bir aksilik yaşarsanız, Samsung’tan gelecek olan cevabın ne olduğunu artık şimdiden biliyorsunuz.

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0