• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Telefonlarla Yapılan Görüşmeler Çok Kolay Dinlenebiliyor!

Samsung Telefonlarla Yapılan Görüşmeler Çok Kolay Dinlenebiliyor!

2
1
1
1
0
İki güvenlik araştırmacısının yapmış olduğu açıklamada, Samsung telefonlarıyla yapılan görüşmelerin dinlenebildiği ortaya çıktı.
Samsung, son Galaxy serisi cihazlarındaki güvenlik açıklarıyla ilgili olarak sıkça haberlerimize konu olmaya başladı. Daha önce Google’ın Samsung’a haber göndererek Galaxy S6 Edge modelinde 11 tane güvenlik açığı olduğunu söylemişti. Şimdi de şirketin üst düzey Galaxy serisine ait modelleri üzerinden yapılan telefon görüşmelerinin çok kolay bir şekilde dinlenebildiği ortaya çıktı.

Daneiel Komaromy ve Nico Golde isimli iki güvenlik araştırmacısı, kötü amaçlarla kurulan bir baz istasyonu sayesinde üst seviye Galaxy serisine ait modelleri üzerinde yapılan telefon görüşmelerini dinleyebildiklerini söylediler. Kendilerinin oluşturdukları bir baz istasyonuna otomatik bağlanan Samsung cihazları, bu sayede rahatça dinlenebiliyormuş. Bu açığın, cihazların işlemcilerinde bulunan Shannon LTE modemden kaynaklandığı ileri sürülüyor.Bunun nasıl düzeltilebileceği konusunda bir açıklama henüz gelmedi. Olayın direkt donanımla alakalı bir sorun olmasından dolayı yayınlanacak bir güncellemenin ne kadar sağlıklı olacağı konusunda soru işaretleri bulunuyor. Bakalım bu açıkla ilgili ne gibi bir düzeltme yapılacak. (ya da yapılacak mı)
2
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
1
0