• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Tizen İşletim Sistemi Asya Dışına Açılıyor

Samsung Tizen İşletim Sistemi Asya Dışına Açılıyor

0
0
0
0
0
Samsung Tizen İşletim Sistemi Asya Dışına Açılıyor
Tizen Samsung’un uzun diyebileceğimiz bir süredir üzerinde çalıştığı ve hakkındaki planlarını bilmediğimiz kendi yapımı işletim sistemi, şimdiye dek Asya kıtası dışında çok fazla göremediğimiz Tizen, ilk ciddi çıkışını Mısır’da yapmaya hazırlanıyor.
Avrupa ve Kuzey Amerika’da da piyasaya çıkması beklenen Samsung Z3, Tizen işletim sisteminin ilk iddialı bireyi olarak karşımıza çıkacak ve akıllı telefon pazarında yeni bir rekabet başlatacak. Diğer taraftan Samsung’un ne kadar ileri gideceği ya da amiral gemisi modelleri Galaxy serisinin üst düzey cihazlarında Tizen işletim sistemini kullanıp kullanmayacağı henüz büyük bir soru işareti.

Galaxy Tab S2’nin basın konferansında konuşan Samsung Mısır IT ve Mobil Ürün Müdürü Raafat Khalil, Mısır’da Tizen işletim sistemine sahip ilk cihaz önümüzdeki yıl piyasada olacağını belirtirken cihaz hakkında çok fazla detay vermekten kaçındı.

Mısır’da piyasaya çıkacak olan cihazın Z1 olduğu söylense de daha önce Hindistan, Bangladeş ve Nepal gibi pazarlarda piyasaya çıkacağı açıklanan Z3’ün de Asya pazarına girişinden bir süre sonra Mısır’da çıkabileceği söyleniyor.

Samsung’un ileriye yönelik Tizen işletim sistemi ile ilgili planları olduğu aşikar; ancak firmanın çok fazla kullanıcısı olmasına rağmen Tizen’e nasıl bakılacağı ve Android işletim sistemine rakip olup olamayacağı konusu hala soru işareti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0