Samsung'un Tizen'i Görüldü

1
0
0
0
0
Samsung'un Tizen'i Görüldü
Samsung'un bir süredir üzerinde çalıştığı ve Samsung kullanıcılarının merakla beklediği işletim sistemi sonunda ilk kez gün yüzüne çıktı ve Samsung'un Tizen için ayrı bir akıllı telefon ürettiği öğrenildi.
Samsung'un bir süredir Tizen için bir akıllı telefon üreteceği söylentisi dolanıyordu ki; sonunda Samsung ZEQ ismini verdiği bu cihazı ilk kez gün yüzüne çıktı.

Move Player isimli Kore haber sitesinin haberine göre 2.3 GHz hızında bir Snapdragon 800 işlemciye sahip olacak olan bu cihaz, 4.8 inç ekranı ile Galaxy S4'ten daha küçük olacak. teknik özellikleri ile ilgili bir başka bilgi paylaşılmamış olan ZEQ'in tanıtılacağı  yer ise önümüzdeki ay Barselona'da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'nde yapılacak.

Ayrıca ZEQ'in bir özelliği de Android değil, Tizen işletim sistemine sahip olması. Android gibi açık kaynak kodlu bir Linux tabanlı işletim sistemi olan Tizen; tabletler, akıllı televizyonlar, arabalar gibi farklı platformların da çeşitli yazılımlarla akıllı hale gelebilmesini sağlayan işletim sistemlerinden. HTML5 desteği de olan Tizen'in ilk kez Samsung'un NX300M model fotoğraf makinesinde kullanılacağı duyurulmuştu.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0