• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Tizen'li Telefonu Z1'i Ocak'ta Çıkıyor

Samsung Tizen'li Telefonu Z1'i Ocak'ta Çıkıyor

1
0
0
0
0
Samsung Tizen'li Telefonu Z1'i Ocak'ta Çıkıyor
Samsung Tizen'li yeni telefonu Samsung Z1'i Ocak'ta satışına başlıyor.
Özellikle giriş ve orta seviyelerde kullanılacak olan Samsung'un Tizen mobil işletim sistemiyle çalışacak olan Samsung Z1 hakkındaki daha önceden BURADAN yayınlamıştık. Bu ay içinde tanıtılması ve satışa çıkarılması beklenen telefonun 18 Ocak 2015 tarihinde tanıtılacağı kesinleşti.

SM-Z130H kod adlı giriş seviye akıllı telefon Samsung Z1'in teknik özellikleri ise şöyle olacak


 

 Tizen İşletim Sistemli Samsung Z1 Teknik Özellikler


Çift Çekirdekli 1.2 Ghz Spreadtrum İşlemci
512MB RAM
4" Büyüklüğünde 480x800 Çözünürlüklü Ekran
3.2MP Arka, VGA Ön Kamera (VGA mı kaldı dayı?)


Özelliklere bakıldığında "Telefon yavaşladı benim, yenisini almam gerek artık." diye düşünenlerinkinin bile çok altında kalacak şekilde donanımı bulunan Samsung Z1'in fiyatı da özelliklerine göre ayarlanmış. 100.000 Kore Wonu'ndan daha ucuz olacağı teyit edilen telefonun 200TL altı bir fiyata denk geldiğini belirtelim. ( Türkiye'de kaç para olur onu siz düşünün )

İlk olarak Ocak ayında Hindistan'da satışa çıkacak olan Samsung Z1, Şubat ayında Çin'de ve sonrasonda da Güney Kore'de satışa çıkacak. Bu üç ülke dışında satışa çıkması beklenmeyen telefon haliyle ülkemize de gelmeyecek.

Eğer Tizen deneyimini telefon da ucuzken yurt dışından alıp denemek isteyenleriniz var ise Yurtdışından Güvenerek Alışveriş Yapabileceğiniz Siteler yazımıza göz atıp bahar aylarında Tizen deneyimi yaşayabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0