• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung'un 2015 Yılı İlk Çeyrek Kârı Beklentileri Aştı

Samsung'un 2015 Yılı İlk Çeyrek Kârı Beklentileri Aştı

0
0
0
0
0
Samsung şirketi, beklenenden çok daha az bir düşüş yaşayarak hisse bazında kâr etmeye başladı ancak, yinede şirketin son umudu yeni Galaxy'ler.
Samsung şirketinin 2015 yılı ilk çeyrek dönemindeki kârı analistlerin beklentilerinin üzerinde geldi. Özellikle akıllı telefon satışı konusunda sıkıntılar yaşayan ve zarar etmeye başlayan Samsung'un imdadına hafıza kartı, ekran gibi telefon parçalarındaki satışların artışı yetişti.

Aslında Samsung'un bu durumu kârdan çok zarar olarak da görülebilir. Güney Kore merkezli şirketin son zamanlardaki satış geliri %31 oranında düştü. Ancak hem Samsung hem de pek çok profesyonel analistin tahmini bu düşüşün çok daha fazla olacağını yöndeydi. Hal böyle olunca da beklenenden çok daha az bir düşüş gösteren Samsung'un hisseleri tekrardan yükselişe geçti.

Samsung, üst üste 6 çeyrek dönemdir sürekli olarak gerileme göstermekte, ayrıca elinin güçlü olduğu pazarları da Apple ve Xiaomi'ye kaptırmakta. Şu an için diğer üreticilere satılan telefon parçalarından elde edilen gelirler ile ayakta duran Samsung, piyasada tekrar yükselişe geçme adına yeni akıllı telefonlar Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'e güveniyor.Samsung şirketi hisseleri ile yakından ilgilenen ve Güney Kore'nin en önemli analistlerinden olan Greg Roh da yaptığı açıklamada, Samsung'u ayakta tutan şeyin telefon parçalarından elde edilen gelirler olduğunu ancak yeni Galaxy'lerin 2015 yılı ikinci çeyreğinde Samsung'a önemli şekilde kar sağlayacağını belirtti.

Sonuç olarak Samsung 2015 yılı ilk çeyreğinde beklentilerden çok daha az bir düşüş yaşadı bu da şirket hisselerinin yükselişe geçmesini sağladı. Son dönemlerde sürekli olarak düşüşte olan Samsung'un tek ve belkide son tutunacağı dal artık Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0