Samsung'un 360 Derece Kamerası Gear 360 ile İlgili Tüm Merak Edilenler!

0
0
0
0
0
Samsung'un 360 Derece Kamerası Gear 360 ile İlgili Tüm Merak Edilenler!
Samsung'un dün gerçekleştirilen özel etkinliğinde tanıtılan ürünlerden biri de 360 derecelik açı ile çekim yapabilen Gear 360 kamera oldu. İlk gün Galaxy S7'lerin gölgesinde kalan cihaza dair tüm detaylar açıklığa kavuştu.
Samsung'un Mobil Dünya Kongresi açılış günü öncesinde gerçekleştirilen özel etkinliğinde tanıılan cihazlardan biri de Gear 360 oldu. Burada yer alan Galaxy S7 haberimizde kısmen bahsettiğimiz cihaza dair detaylar da ortaya çıktı. Lansmanın ilk gününde yeni amiral gemisi Galaxy S7’nin gölgesinde kalan ürün, hem teknik özellikleri hem de akıllı telefon üzerinden kolay kullanım sunması ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

 Sanal Gerçeklik Uyumlu

Son dönemde giderek popülerleşen Sanal Gerçeklik (VR) uyumlu video ve fotoğraflar üretebilen Samsung Gear 360’da f2.0 diyafram açıklığına sahip iki kamera bulunuyor. 195 derecelik açıda görüntü yakalamayı başaran kameralar, bütünde 360 derecelik görsel ve videoların oluşturulmasına olanak sağlıyor. Cihazın f2.0 diyafram açıklığı kağıt üzerinde iyi görünüyor ancak cihazın asıl tercih kriterinin gece çekimleri konusundaki başarısı olacağını söyleyebilirim.
 

 Hangi Formatları Destekliyor?

Cihazın ürettiği fotoğraflar 30 MP çözünürlüğüne ulaşabilirken, videolar ise 3840 x 1920 çözünürlüğü ile neredeyse 4K standartına ulaşıyor.  Cihazın yakaladığı videoları MP4 formatında, sesleri ise OGG, ACC, M4A ve MP3 formatında sıkıştırılabildiğini de belirtelim. 128 GB microSD kart desteği bulunan Samsung Gear 360’da değiştirilebilir bir pil kullanılmış. Cihazın pili 1350 mAh gücünde. Dış mekanda kullanım için su geçirmezlik özelliği de bulunan cihaz, bu alanda IP53 sertifikasına sahip. Cihazın bağlanabilirlik alanında kullandığı teknolojiler ise 802.11 ac WiFi, Bluetooth 4.1, Usb 2.0 ve NFC olarak açıklanmış durumda.
 
 

 Kutu İçeriğinde Neler Var?

Samsung Gear 360 kutu içeriğinde, sadece cihazın kendisi ve minik tripod yer alıyor. Cihazın kontrol edilebilmesi ve çekilecek görüntüye dair ISO, HDR, parlaklık, kontrast gibi düzenlemelerin sağlanabilmesi için Google Play Store’dan uygulama yüklenmesi gerekiyor. 

 Fiyat ve Bulunabilirlik

Ürünün raflardaki yerini alacağı ilk dönem 2016 yılının 2. çeyreği olarak açıklanmış durumda. Buna rağmen, cihaz dünya çapında aynı anda satışa sunulmayacak. 2. çeyrek itibarıyla Avrupa pazarı ve henüz açıklanmayan bazı pazarlarda Samsung Gear 360'ı görebiliriz. Fiyat bilgisi ise henüz Samsung tarafından paylaşılmadı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0