• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung'un Android Marshmallow Testlerine Soktuğu Cihazlar Belli Oldu!

Samsung'un Android Marshmallow Testlerine Soktuğu Cihazlar Belli Oldu!

1
0
0
0
0
Android işletim sisteminin son yıldızı olan Marshmallow'un hızla yayılması sürüyor. 
Bütün sene merakla beklediğimiz, uzun bir süre ismi konusunda kafa yorduğumuz, sonrasında sızıntılardı, açıklanan özelliklerdi derken sonunda tamamen hazır şekilde karşımıza çıkan Android Marshmallow, Google'ın Nexus cihazları başta olacak şekilde yavaş yavaş mobil piyasada yayılmaya hazırlanıyor.

Nexus cihazları dışında farklı markaların kullanıcıları da merakla telefonlarına güncellemenin ne zaman geleceği -ya da gelip gelmeyeceğini- beklemekte. Bu markalardan biri de Samsung. Normalde Kore devi şirket Android güncellemesi alacak telefonları açıklama konusunda biraz sessizdir. Yani öyle listeler, duyurular falan çok fazla Samsung'dan görmeyi beklediğimiz şeyler değil.Ancak bu durum Android 6.0 Marsmallow ile değişecek gibi duruyor. Samsung'un bir süredir telefonlarında Marshmallow testlerine başladığı biliniyordu. Fakat bu telefonların hangileri olacağı konusunda sadece tahminler vardı. Şimdi ise elimizde tabiri caizse kapı gibi liste bulunmakta. Listede Samsung tarafından yeni Android sürümü denenen tüm Samsung modelleri görülmekte. Beklenildiği gibi bu senenin ve geçen senenin öne çıkan modellerini teste tabii tutan Samsung'un bizleri tek şaşırttığı model, özellikleri bakımından orta sınıf olarak sayabileceğimiz Galaxy S5 Neo oldu.  

Bu arada şunu da belirtmekte fayda var; kullandığınız Samsung marka bir telefonun bu listede olmaması, telefonunuza güncelleme gelmeyeceği anlamını taşımıyor. Bu liste, Samsung'un testlerinin ilk etabı olarak görülebilir. Yani sonrasında başka modellerin de listeye eklenmesi beklenmekte. Aynı şekilde -her ne kadar pek beklenmese de- listede olan her telefonun %100 Marshmallow güncellemesi alacağı gibi bir durum da yok. Çünkü adı üstünde; test aşaması. Üstelik işin bir de tablet kısmı bulunmakta. Yani dediğimiz gibi, bu liste ilk etap olarak değerlendirilebilir. Yapılan testler sonucu listenin zamanla şekillenmesini bekliyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0