• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung'un Marka Basarken Yapmış Olduğu Büyük Hata

Samsung'un Marka Basarken Yapmış Olduğu Büyük Hata

0
0
0
0
0
Samsung'un çıkartmış olduğu Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in aslında gerçek yazılışları böyle değil.
Konu satış politikası ve reklam olduğunda herkesin kabul edebileceği bir gerçek varsa o da tutarlılığın anahtar kelime olmasıdır. Şirketler, tutarlılık sayesinde aynı şeyleri tekrar tekrar söyleyerek kullanıcıların aklında yer etmek isterler.

Peki Samsung gibi büyük bir şirket, çıkarttığı ürünlerde sürekli olarak neden tutarsızlık yapıyor?

İlk olarak Apple’ın son telefonu iPhone 6’tan bahsetmek istiyorum. Telefonun adı 'iPhone 6', telefonun kutusunda 'iPhone 6' yazıyor, internet üzerinde ki her türlü bilgi 'iPhone 6' adı altında geçiyor, televizyon reklamlarında 'iPhone 6' olarak tanıtılıyor. Şimdi sizden telefonun arkasında "i Phone 6" yazdığını hayal etmenizi istiyorum. Kulağa gerçektende saçma geliyor. Görünüş olarakta mantıksız.

Konu Samsung’a gelecek olursa, çıkardıkları en son telefonlar Galaxy S 6 ve Galaxy S 6 Edge. Kendi resmi sayfasında bu yazımı yüzlerce defa görebilirsiniz. Telefonların isimleri, bizim bildiğimiz gibi Galaxy S6  ya da Galaxy S6 Edge değil. Fakat bir çok teknoloji sitesinde, telefonların isimleri bu şekilde yazılıyor.

Galaxy S 6’nın arkasında yazılı olan isme baktığımızda da bu hatanın şirket tarafından yapıldığını görüyoruz. Samsung çıkarmış olduğu iki yeni telefonu da tanıttığı isimlerle basmamış.Zaten biraz mantıklı düşününce serinin adı Galaxy S serisi, çıkan telefonun adı da Galaxy S 6 olması gerekli. Kendileri de bunun farkında olsa gerek, internet sitelerinde bu şekilde yazmışlar. Samsung'un internet sitesinde, konuyla ilgili görsellere buradan ulaşabilirsiniz.

Aslında çok önemli olarak gözükmeyen bu hatayı Samsung gibi dev bir şirketin yapması bizleri şaşırtıyor.

Kaynak: BGR
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0