Samsung'un Sanal Gerçeklik Cihazı Gear VR

0
0
0
0
0
Son zamanlarda Oculus Rift'in başı çektiği sanal gerçeklik cihazları furyasına Samsung'ta katıldı.
Son zamanlarda Oculus Rift'in başı çektiği sanal gerçeklik cihazları furyasına Samsung'ta katıldı. Özellikle oyun sektörünede sanal gerçeklik cihazları önümüzde ki yıllarda büyük rol oynayacak buna hiç şüphe yok. Samsung'ta sanal gerçekliğin gücünü görmüş olacak ki kendi sanal gerçeklik cihazı olan "Samsung Gear VR" adlı cihazı geliştirmeye başladı.

Oculus Rift'in daha çok bilgisayar oyunları veya konsol oyunlarını hedefleyerek geliştirildiğini düşünürsek eğer Samsung firması Samsung Gear VR'ı mobil odaklı olarak geliştirirse daha fazla başarıya ulaşacaktır.
 

Aslında Samsung Gear VR'ın daha çok sanal gerçeklik gözlüğü olacağı ve kolay taşınmaya olanak sağlayacağı düşünülüyordu. Ancak SamMobile'ın paylaştığı görsele baktığımızda Samsung Gear VR'ın emsallerine göre daha ufak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. SamMobile'ın söylediğine göre Samsung Gear VR cihazı IFA 2014 etkinkiğinde detaylı bir şekilde çalışacak.

SamMobile'ın Gear VR'ın özellikleri ile ilgili bir bilgi daha verdi. Buna göre cihaz Samsung Galaxy cihazlar ile tam uyumlu olarak çalışacak. Samsung Galaxy cihazlarda Samsung Gear VR için bir dock bulunacak ve bu dock sayesinde her iki cihaz tam uyumlu olarak çalışacak. Daha öncesinden de söylediğimiz gibi Samsung eğer bu cihazı daha çok mobil oyunculuğa özel olarak geliştirirse çok daha başarılı olabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0