• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung’un ‘Suya Dayanıklı’ Telefonu Galaxy S7 Active, O Kadar da Dayanıklı Değilmiş!

Samsung’un ‘Suya Dayanıklı’ Telefonu Galaxy S7 Active, O Kadar da Dayanıklı Değilmiş!

0
0
0
0
0
Samsung’un ‘Suya Dayanıklı’ Telefonu Galaxy S7 Active, O Kadar da Dayanıklı Değilmiş!
Consumer Reports’un paylaştığı bir video, Samsung’un suya dayanıklı modeli olan Galaxy S7 Active’in o kadar da dayanıklı olmadığını ortaya çıkardı.
Bildiğiniz gibi Samsung, Galaxy S4’ten bu yana aynı modellerin bir de suya dayanıklı modeli olan Active versiyonlarını duyuruyor. Geleneği bozmayan şirket, Galaxy S7’nin de Active versiyonunu duyurmuştu. Şirketin söylemlerine göre IP68 sertifikasına sahip olan cihaz, 1.5 metre derinlikteki suda 30 dakikaya kadar dayanabiliyor. YouTube kanalı Consumer Reports’un yayınladığı bir video, cihazın söylendiği gibi suya karşı pek de dayanıklı olmadığını ortaya çıkardı.

İçinde su olan bir tankın içine yerleştirilen Galaxy S7 Active’in 30 dakika boyunca tankın içinde kalmasının ardından çalışıp çalışmadığı kontrol ediliyor. Çıkarılan telefonun ekranında garip çizgiler görülmeye başlandı ve suyun SIM kartın bulunduğu yuvaya sızdığı ortaya çıktı. 
 

Galaxy S7 Active'in böylesine zarar görmesi, cihazı satın almak isteyenlerde muhakkak bir şüphe uyandıracaktır. Açıkçası S7 Active'le ilgili şimdiye kadar böyle bir sorunla karşılaşmamıştık fakat bu test sonucu, bundan sonra da aynı sorunun karşımıza çıkma ihtimalinin bulunduğunu gösteriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0