• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung'un Yeni Akıllı Saati Gear A'dan İlk Görsel Geldi

Samsung'un Yeni Akıllı Saati Gear A'dan İlk Görsel Geldi

0
0
0
0
0
Gear ailesi ile akıllı saat piyasasının lideri olan Samsung'un yeni ürününden ilk görsel geldi.
Bir süredir Samsung'un dairesel ekrana sahip bir akıllı saat tanıtacağı konuşulmaktaydı. Hatta önceden yapmış olduğumuz bu haberde de yeni saat hakkında sizlere bazı bilgiler sunmuştuk.

Ancak saatin nasıl olacağı hakkında Samsung'dan kesin bir açıklama gelmemişti. Bugün ise yeni nesil Gear'lar için bir SDK (yazılım geliştirme kiti) sunan Samsung, sitesinde duyurduğu haber ile birlikte yeni bir de afiş paylaştı. Paylaşılan bu afişle beraber önemli bir detay da sunulmuş oldu.

Samsung tarafından hazırlanan afişte, yeni nesil saatin geliştirilmesi için işbirliği içinde olunan şirketlerin adları ve logoları bulunurken, yeni akıllı saatin -tam teşekküllü olmasa da- ilk görseli yer aldı. Arka planda gözüken saatin henüz %50'lik diyebileceğimiz bir kısmı sunulmuş olsa da, bu kısım saatin dairesel bir ekrana sahip olacağı yönendeki söylentileri doğrular nitelikte.

        

Samsung'un gelecek olan yeni akıllı saati, 'Samsung Gear', ailesinin yedinci üyesi olacak. Orbis kod adı ile sunulan saat, piyasaya ise bulunduğu ailenin ismini de alacak şekilde 'Gear A' olarak sunulacak. 

Paylaşılan afişte ayrıca Samsung'un yeni saati için işbirliği içinde olduğu firmaların CNN, Yelp, Baidu, FidMe ve Apposter olduğu görülmekte.

Saatin daha önceden dairesel ekrana sahip olacağından bahsedilen söylentilerin çıktığı kaynaklara göre, Gear A iki model şeklinde sunulacak. Bluetooth bağlantılı modelinin yanında, daha geliştirilmiş özelliklerle 4G LTE, sesli arama gibi imkanlar sunan bir model de bulunacak. Ayrıca yine söylentilere göre açık uygulamalar arasında geçiş yapmanızı sağlayacak dönen kadran, taç şeklinde bir güç düğmesi ve kablosuz şarj özelliği de Gear A'da bulunacak.

Gear A, işletim sistemi olarak da Samsung ve Intel ortak yapımı olan Tizen OS'u barındıracak.

Kaynak: Samsung
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0