• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Yeni Akıllı Telefonlarında Yazılıma ve Görüntü Kalitesine Odaklanacak!!

Samsung Yeni Akıllı Telefonlarında Yazılıma ve Görüntü Kalitesine Odaklanacak!!

0
0
0
0
0
Samsung'un akıllı telefon sektöründe rakipsiz lider olabilmek için odaklanacağı sistemler ve özellikler açıklandı. 
Samsung'un piyasaya sürmeye hazırlandığı Galaxy S7 ile birlikte büyük bir yükseliş yaşamayı hedeflediğini biliyoruz. Bu amaçla telefonunun sistemleri üzerinde kapsamlı çalışmalar sürdüren Güney Koreli teknoloji şirketi, Galaxy S7'nin geliştirilme ve satış çalışmalarının sürdürüldüğü 2-3 ayı geride bırakacak gibi görünüyor. Galaxy S7'nin piyasaya sürülmesinin ardından akıllı telefonlarında büyük bir değişim başlatacağını duyuran Samsung, yetkililer tarafından belirtilene göre yazılıma ve görüntü kalitesine daha çok odaklanacak.

Birçok akıllı telefon üreticisi için OLED ekran ürettiği açıklanan Samsung (buna Apple'ın da dahil olduğundan bahsedilmişti), OLED ekranları daha iyi ve daha hızlı üretebilmek adına bu sektöre büyük bir yatırım yapmıştı. Sektördeki ana üreticilerden birisi olmasından dolayı kendi telefonlarında da en iyi ekranları ve görüntü kalitesini kullanmayı amaçlayan şirket, OLED ekranların geliştirilmesi adına harcadığı paranın karşılığını almayı umuyor.Öte yandan yazılıma da odaklanacağı belirtilen Samsung'un, bu hamlesiyle birlikte yazılımdan şikayetçi olan kullanıcılarının sayısını azaltmayı hedeflediği düşünülüyor. Donanım olarak oldukça iyi olan Samsung markalı akıllı telefonlar, eğer yapılan bu açıklamaya göre iyi bir yazılıma da sahip olurlarsa Samsung'un akıllı telefon satış rakamları katlanarak artar (umarım güncelleme konusu da yazılım geliştirmeye dahildir). 

Dün yaptığımız bir ankette Galaxy S7'de hangi özelliğe odaklanılması gerektiğinden bahsetmiştik. Okuyucularımızın çoğunluğu Samsung'un daha iyi bir şarj performansına odaklanması gerektiğini düşünüyormuş. Ekran ve görüntü kalitesinden dolayı şarj performansının farkedilebilir şekilde değişeceğini düşünmem, ancak yazılımda yapılabilecek köklü değişimler şarjı da etkileyecektir. Eğer anketimize katılmadıysanız buradaki bağlantıdan ankete ulaşabilir ve fikrinizi bizimle paylaşabilirsiniz.Sizce Samsung'un yazılıma ve daha görüntü kalitesine odaklanacak olması doğru bir hamle mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0