• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Apple'ın "Live Photos" Özelliğini Vivid Photos Adıyla Galaxy S7'ye Getiriyor!

Samsung, Apple'ın "Live Photos" Özelliğini Vivid Photos Adıyla Galaxy S7'ye Getiriyor!

0
0
0
0
0
Apple'ın iPhone 6S ile kazandırdığı "Live Photos" özelliği Samsung tarafından Galaxy S7 lansmanında "Vivid Photos" adıyla duyurulacak.
Samsung'un Galaxy S7 modeli çok büyük ihtimalle Mobil Dünya Kongresi'nde karşımıza çıkacak. Yeni özellikler sunacak telefon hakkında şimdiye kadar ortaya çıkan detayları Efsane mi, Kestane mi? konseptimizde burada ele aşmıştık. Şimdi yepyeni bir özelliği ortaya çıkan Galaxy S7'de iPhone 6S'te gördüğümüz "Live Photos", yani Canlı Fotoğraflar özelliği bulunacağı söyleniyor.

Vivid Photos adıyla yine Canlı Fotoğraflar anlamına gelen farklı bir İngilizce kelimeyi kullanacak Samsung'un bu hamlesi aslında yabancı değil. Sonuçta her sektörde olduğu gibi bir yeniliği getiren firmanın bu özelliği sevilirse diğer firmalar da uygulayabiliyor.Ancak birçok kişinin kaçırdığı bir detayı da hatırlatayım; şu anda özellikle Apple ile Samsung arasındaki çekişme sebebiyle bu hamle Apple severler tarafından "Samsung yine bizi taklit etmeye devam ediyor" algısı yaratabilir. Ancak canlı fotoğraflar özelliğini ilk olarak taa HTC One'da görmüştük. HTC Zoe adıyla tanıtılan bu özellik nedense HTC yapınca pek ilgi görmedi fakat iPhone 6S ile Apple'ın sunumu sonrası aranan ve istenilen bir özellik haline geldi. Tabii Samsung'un bunu Galaxy S7'ye uygulama nedeni elbette iPhone'dan geri kalmamak olduğu da açık. Buna itiraz edemeyiz. (Adından bile belli yani)Şu ana kadar Vivid Photos'un çalışma prensibinin HTC Zoe ve Apple'ın Live Photos gibi olacağı açık bir şekilde belli oluyor. Ancak Samsung bir de Facebook ve Twitter gibi sosyal medya paylaşımlarında bu canlı fotoğrafları GIF olarak paylaşma özelliği de kullanacağı ortaya çıkmış. Yani hoşunuza giden canlı fotoğrafı sadece telefonunuzdan görebilmek yerine GIF olarak herkese gösterme şansınız da bulunacak.

Teknik özellik detaylarını ve diğer tüm beklentileri buradan görebileceğiniz Galaxy S7, bakalım iPhone 7 ile satış yarışında neler yapcak hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0