• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Yeni Bir Katlanabilen Telefon Patenti Aldı!

Samsung, Yeni Bir Katlanabilen Telefon Patenti Aldı!

0
0
0
0
0
Samsung'un yeni patenti katlanabilir telefonlara bir başka alternatif daha sunuyor.
Yenilikçi bir firma olacağını açıklamasından sonra yeni teknolojilerin üretildiği departmanlardaki çalışan sayısını arttıran Samsung, bu değişimin meyvelerini almayı başladı. Akıllı telefon sektöründe liderliğini koruyan Güney Koreli firma, geleceğin teknolojilerinden birisi olan katlanabilir telefonların baz alındığı yeni bir patent aldı.

Katlanabilir telefonları üretebilmek için öncelikle katlanabilir tekran teknolojisinin geliştirilmesi gerektiğini bilen (zaten üretildi ancak bu teknolojinin piyasadaki duruma uyabilmesi için gelişmesi ve daha masrafsız olması gerekir) Samsung, uzun zamandır bu teknoloji üzerinde çalışıyor ve hatta CES 2013 etkinliğinde de bu teknolojisini gösteren ilginç bir reklam filmi yayınlamıştı.
 

Samsung'un reklamında gördüğümüz telefon konsepti, patentte yer alanla neredeyse tamamen aynı. Reklamda görülen telefon tamamen katlanabilir değil ve iki ekrana sahip. İki ekranın ortasında bulunanan ve esneyebilen ekran ise bir anlamda bu ekranların birleştiricis görevi görüyor. Telefonu açtığınızda iki ekranın birleştiği dev bir telefonla karşılaşıyorsunuz. Aslında buna "dev telefon" demek yerine tablet demek daha doğru olurdu çünkü çift ekrana sahip olan bir akıllı telefonun tablet boyutlarında olacağına eminim.Tabii ki bu patentle tamamen esnek olan ve büyük ekranlı bir telefon üretmek de mümkün. Böylece büyük telefon kullanmayı sevenlere de alternatif sunulabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0