• Anasayfa
  • Mobil
  • Tizen İşletim Sistemli Samsung Z1 Hindistan’da Tanıtıldı

Tizen İşletim Sistemli Samsung Z1 Hindistan’da Tanıtıldı

1
0
0
0
0
Samsung'un Tizen işletim sistemine sahip telefonu Samsung Z1, Hindistan'da satışa sunuldu.
Samsung, son yıllarda Intel, LG gibi şirketlerinde destek verdiği bir mobil işletim sistemi ve bu sistemle çalışan akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. Tizen isimli bu sistemin ilk etapta olmasa da ilerleyen yıllarda Android'e rakip olması ve böylelikle Samsung'un yazılımsal bazda da Google'a bağımlılığının azaltılması hedefleniyor.

Samsung bu uğurda ilk Tizen telefonu Samsung Z'den sonra çalışmalarını geliştirme kararı aldı ve Hindistan'ın Mumbai şehrinde düzenlediği bir etkinlikte, Samsung Z1 isimli telefonunu tanıttı. 4 inçlik 800 x 480 piksel PLS ekran, 1,2 GHz çift çekirdekli işlemci, 768 MB RAM, 4 GB hafıza, microSD kart yuvası, 3 MP arka, 0,3 MP ön kamera, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0, FM radyo, A-GPS, çift SIM yuvası, 1.500 mAh pil ve Tizen Store uygulama mağazasını içinde barındıran Tizen 2.3 işletim sistemi, Z1'in genel özelliklerini oluşturuyor. 

Yazılım boyutunda ise Ultra güç tasarruf modu, çevrimdışı HERE haritalar, otomatik özçekim modu, yazılım destekli düşük ışık çekim modu, çevrimdışı internette gezinti şeklinde ekstra özellikler bulunuyor.

TouchWiz kullanıcı arayüzlü yazılım kullanılan Samsung Z1, uygun fiyatıyla sektörde kendine yer bulmaya çalışacak. Ayrıca Samsung telefonun cazibesini arttırmak için, Hindistanlı operatörlerle anlaşarak altı ay için 500 megabaytlık internet hizmetini ücretsiz olarak sunacak. Samsung Z1 90$ etiket fiyatıyla 10 Ocak 2015 tarihinde satışa sunulacak.  

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0