• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung’dan Tizen İşletim Sistemli Z2 Geliyor

Samsung’dan Tizen İşletim Sistemli Z2 Geliyor

2
0
0
0
0
Exynos işlemcilerinin ardından kendi işletim sistemine de ağırlık vermek isteyen Samsung, Z2 adında Tizen'li orta seviye bir akıllı telefonun üretimine başlayacak.
Kendi işlemcisinin ardından kendi işletim sistemi üzerinde yoğunlaşmaya başlayan Samsung, özellikle giriş seviye akıllı telefonlarına yavaş yavaş Tizen işletim sistemini monte ediyor. Fakat Z2 adındaki yeni model, hem Tizen işletim sistemine hem de giriş seviyesinin bir tık üstünde sistem özelliklerine sahip olacak.

Samsung Z1, 90 dolarlık etiket fiyatıyla oldukça iyi özelliklere sahipti. Z2’nin de ortalama 110-120 dolar aralığında bir fiyata sahip olacağını söyleyebiliriz.

Cihazın sistem özelliklerinin 4.8 inç 720p HD ekran, 8 megapiksel arka kamera, 2 GB RAM ve 2600mAh gibi bataryaya sahip olması bekleniyor.

Samsung’dan resmi bir açıklama gelene kadar özelliklerinin bu şekilde olması bekleniyor. Tabii bu özellikler zaman içerisinde ufak tefek iyileştirmelere uğrayabilir. Ayrıca Z2’nin uluslararası pazar dışında Türkiye’de de satışa sunulmasını bekliyoruz.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0