• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Tizen İşletim Sistemine Sahip Z3 Modelini Duyurdu!

Samsung, Tizen İşletim Sistemine Sahip Z3 Modelini Duyurdu!

1
0
0
0
0
Akıllı telefon portföyüne bir yenisini daha ekleyen Samsung, bugün Z3 modelinin duyurusunu gerçekleştirdi.
Samsung, bu yılın başında Tizen işletim sistemiyle çalışan Z1 modelinin duyurusunu gerçekleştirmişti. Giriş seviyesinde özelliklerine sahip olan ve uygun fiyatıyla geniş çaplı bir kullanıcı kitlesine hitap eden Z1’in ardından Z3 de bugün itibariyle duyuruldu.

Samsung Z3 de tıpkı Z1 gibi giriş seviyesi özelliklerine sahip, fakat bir önceki modele göre biraz daha üst seviyede diyebiliriz.

5 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekrana sahip olan Z3’te, 720 x 1280 piksel çözünürlüğünde ekran yer alıyor. 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafızası bulunan model, bir önceki modelde olduğu gibi microSD kart desteğiyle birlikte gelecek. (‘8 GB nedir ya?’ demeyin yani) 120 derecelik açıya sahip 5 MP çözünürlüğünde ön kamerası bulunan Z3’te 8 MP çözünürlüğünde de arka kamera yer alıyor. Bataryası ise 2600mAh gücünde.Haberin başlığında da belirttiğimiz gibi Z3, Tizen işletim sistemiyle çalışacak. Ultra Veri Tasarruf Modu ile aylık olarak verileri tutabilen Z3, çift SIM kart desteğine de sahip.

130 dolar etiket fiyatıyla Hindistan’da tanıtılan model, ilk olarak bu ülkede satışa sunulacak. Diğer pazarlara ne zaman geleceği konusunda bir bilgi henüz paylaşılmadı.


1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0