• Anasayfa
  • Mobil
  • Şarjda Bile Olmayan iPhone 6 Cayır Cayır Yandı!

Şarjda Bile Olmayan iPhone 6 Cayır Cayır Yandı!

1
0
0
0
0
Erzurum'da yaşayan Murat adlı takipçimizin sahip olduğu iPhone 6, şarjda bile değilken cayır cayır yandı. Konuyla alakalı Apple yetkilileri ise yardımcı olmadı.
Bir süredir bu tarz bir haber yapmamıştık, ancak bu sefer olan durum ve cihaz oldukça ilginç. Erzurum'da ikamet eden Murat Işık isimli takipçimizin yaşadığı bu yanma sorunu hepinizin dikkatini çekecekken Apple'ın pek ilgisini çekmemesi ise şaşırtıcı.

19 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşen olayda Işık'ın sahibi olduğu iPhone 6'nın 16GB modeli gece saat 23:30 civarlarında şarjda dahi değilken yandığını görmüş. Görsellerden de görebileceğiniz gibi telefonun sol tarafından çıkmış olan alevler Işık'ın deyimine göre "maytap gibi" bir görüntüye sahipmış ve büyük ihtimalle bataryasından sızan zehirli gaz da odaya dolmuş.O anki panikle hemen telefonu eline almaya çalışan Işık'ın eline telefonda takılı olan plastik kılıftan bir parça yapışarak elini yakmış. Doktordan 3 günlük işgörmez raporu almasına sebep olmuş. Hemen bu durum sonrası Apple ile iletişime geçerek "şarjda olmayan" telefonunun yandığını belirten Işık, Erzurum'daki yetkili servise telefonu götürmüş. Hemen bir gün sonrasında Apple tarafından aranarak olayın nasıl geliştiğini ve ne talep ettiklerini sormuş.Işık bu durumunun sebebini öğrenmek istediğini ve hakkı olan bir üst model cihaz talep ettiğini iletse de birkaç gün sonra geri dönüş yapan firma "Bir üst modeli vermelerinin mümkün olmadığını, telefonun sensörlerine sıvı teması olduğunu" söyleyerek reddedilmiş. Erzurum'da götürdüğü teknik servise durumu sorduklarında ise "İlk defa böyle bir durum ile karşılaşıldığını, telefonun içinin tamamen yanarak sensörlerin de yanmış olduğunu" belirtilmiş Telefona da hiçbir şekilde sıvı teması olmadığından emin olan Işık'ın yaşadığı bu sorun oldukça dikkat çekici ve Apple'ın böyle bir durumda "sıvı teması var" diyerek reddetmesi de biraz bize baştan savma geldi.Daha önce elimize geçen bu tarz yanma vakalarında yatakta yanmasıyla zarar gören bir kullanıcının tüm masraflarını karşılayarak yeni modelini veren Samsung'un davranışını hatırlayınca Murat'ın ucuz kurtulduğunu düşünüyorum. Çünkü bu telefon da yatakta ve ya cebinde olsaydı çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilirdi. Ancak işin garip tarafı ise cihazın iPhone 6 olması. Neden diyecek olursanız bundan bir süre önce Rocky adındaki bir Amerikalı'nın da yolda cebindeyken iPhone 6 Plus telefonu yanmaya başlamış ve yol ortasında pantolonunu çıkarması gerekmişti. Böylece durduk yere yanan iPhone 6 serisi telefonlar iki adete çıkmış oldu.Son olarak Murat Işık'ın su teması olmadığından emin olduğu için Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü böylesine bir durumda Apple'ın telefonu fotoğraflarıyla değerlendirme yaparak "sıvı sensörlerinde temas var" diyerek reddetmesi ve incelememesi kabul edilemez bir durum. Ki kontrol eden Başarı teknik servisinde dahi sıvı teması olduğu söylenmiyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0