• Anasayfa
  • Mobil
  • Liseli Türk Öğrencilerden Kod Yazmayı Öğreten Uygulama: Scode

Liseli Türk Öğrencilerden Kod Yazmayı Öğreten Uygulama: Scode

6
1
0
0
0
Ortaokul ve liseye giden 3 Türk öğrenci, yazılımı herkesin basitçe öğrenmesini sağlayan Scode adında bir mobil uygulama geliştirdi.
Yazılım alanında profesyonel olmak için elbette ilgili eğitimler almanın önemi çok büyük. Fakat bu alanda iyi olmak için illa eğitim almanıza da (üniversite, kurs vs) gerek yok. Kod yazmayı öğrenmek isteyen birçok kişi için faydalı bir model olacağını umduğum Scode, 3 Türk öğrenci tarafından ‘senaryolar’ üzerine geliştirilmiş bir uygulama. 

Savaş, futbol, makyaj, medya ve mutfak olmak üzere toplam 5 ‘kurgulanmış senaryo’ ile yazılım öğrenimini sağlayan uygulamada, senaryoların her birinden ilerleyebilmek için sorulan sorulara doğru yanıtlar verilmesi gerekiyor. Bu sayede kullanıcılara, kodlamanın temel konuları olan ‘değişken tanımlama’ ve mantığının nasıl işlediği basit bir şekilde anlatılmaya çalışılıyor.Kaan Kırkoyun (17 ve 14, Çorlu Ticaret Borsa Anadolu Lisesi ve Çorlu Furtuni ve Isak Pinhas Ortaokulu) ve Barış Ceviz (19, Adana Akif Palalı Anadolu Lisesi) tarafından geliştirilen uygulama şimdilik Android platformu için geliştirilmiş durumda fakat yakın zamanda hem Windows Phone hem de iOS için de geleceğini belirtelim. Uygulamanın indirme bağlantısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
  Scode İndir

6
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
0
0
0