• Anasayfa
  • Mobil
  • Sharp'tan 2.100fps Video Çekim Destekli Oldukça Şık Üst Seviye Telefon: Aquos XX

Sharp'tan 2.100fps Video Çekim Destekli Oldukça Şık Üst Seviye Telefon: Aquos XX

0
0
0
0
0
Daha çok ekran panelleri ile ön plana çıkmış olan Sharp, Aquos serisi ile girdiği akıllı cihaz pazarına yeni üst seviye Aquos Xx cihazı ile dikkatleri üzerine toplayacak.
Kaliteli ekran panelleri üretimiyle birçok firmanın tercih ettiği Sharp, Aquos adlı model adlarıyla piyasaya giriş yapmış, fakat pek adını duyuramamıştı.

Şimdi ise Sharp firması Aquos XX adlı yeni telefonu ile dikkatleri üzerine çekeceğe benziyor.Görselde de görülebileceği üzere ön tarafı neredeyse tamamen ekran gibi gözüken Aquos XX'te üst tarafta gereksiz boşluk olmamasıyla ve %78 ekran/kasa oranıyla dikkat çekiyor. 5.7 inçlik Full HD çözünürlüğündeki S-PureLED ekranı ile 2K ekranlar kadar olmasa da 1080p çözünürlüğündeki en iyi görüntüyü sunmaya aday bir telefon karşımıza çıkıyor. 

Donanımına gelecek olursak Qualcomm'un şu anda piyasadaki en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 810 ve Adreno 430 grafik işlem birimiyle üst seviye performansı gözü kapalı sunabilecek olan Aquos XX, 3GB RAM ve 32GB depolama kapasitesi ile beklenen performansı çok rahat karşılayabilecek.Telefon Sharp üretimi olmasıyla ilk olarak ekran kalitesi akla gelse de bu telefonun en önemli tarafı telefonun kamerası olacak. 13MP arka ve 2.1MP ön kamerası olan telefonda arka kamera konusunda çok iyi şeyler bulunuyor.

4K UHD video desteği de bulunmayan cihazda "E bu kameranın olayı ne?" diye soracak olursanız 2K'yı 30fps, FullHD'yi 120fps ve 480p'yi 210fps çekim özelliği bulunuyor olması diyebiliriz. Kamera bu çözünürlükte çekimler sunarken, Sharp bunu yazılım ile Full HD'de 1.200fps'ye kadar, 480p'de ise 2.100fps video özelliği sunmasıyla ön plana çıkıyor. Yani 480p'de 210 kare/saniye oranı ile çektiğiniz video yazılımsal olarak 2.100 kare/saniye oranına kadar arttırılarak efsane slow-mo videolar sunabiliyor.

Yani Sharp Aquos XX ile FullHD çekim kalitesinde oldukça profesyonel slow-motion videolar çekebilirsiniz.Bu kadar iyi detayları bulunan cihazda kalınlık da 8.7mm ile gayet ince hale getirilmiş diyebiliriz. Hatta normalde telefonu inceltmek için telefonun üst ve alt tarafında ekrandan kısarak boş alana yayan firmalara nazaran ekranı oldukça geniş tutulan bu telefonda bu büyük bir başarı olarak görülebilir.

Bunların yanı sıra IP57 sertifikası su ve toza karşı dayanıklı, DTS Sound sertifikalı üst seviye hoparlörü ve 3000mAh bataryası ile hem şık hem de üst seviye bir cihaz üreten Sharp, bu cihazı Japon'yada satışa sunacak. Fakat telefonun dünya genelinde ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatı hakkında şimdilik bir detay maalesef bulunmuyor.

Aşağıda Aquos XX ile çekilen 480p slow-mo video örneğini görebilirsiniz. Tamı tamına 2.100fps olduğunu da tekrar hatırlatmış olalım.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0