Xiaomi Sihirli Kutu İle Google'ın Project Ara'sına Rakip Olacak

0
0
0
0
0
Google'dan sonra Xiaomi'de bağımsız ve farklı renklerden toplama telefon üretme arayışına girdiğini açıkladı.  Akıllı telefon kulvarına yeni bir soluk katan Xiaomi, bağımsız parçaların bir araya getirilmesi ile farklı renk ve modeller elde etmeye imkan verecek modüler bir telefon projesi üzerinde çalışıyor.
Google'dan sonra Xiaomi'de bağımsız ve farklı renklerden toplama telefon üretme arayışına girdiğini açıkladı.  Akıllı telefon kulvarına yeni bir soluk katan Xiaomi, bağımsız parçaların bir araya getirilmesi ile farklı renk ve modeller elde etmeye imkan verecek modüler bir telefon projesi üzerinde çalışıyor.

Gizchina.com sitesinin haberine göre, Xiaomi CEO'su Lei Jun, firma olarak modüler ( toplama ) telefon fikri üzerinde yoğunlaştıklarını belirtti. Firmanın, "Project Ara" benzeri bir süreç başlatmak üzere olduğu belirtilen haberde, projenin adının "Magic Cube/Sihirli Kutu" olacağı öne sürüldü.Lei Jun, Çin'deki en büyük sosyal ağlardan biri olan Weibo'daki hesabında  projeye ilişkin bir takım çizimler paylaştı. "Magic Cube" yazılı çizimlerden de görüleceği gibi proje, Motorola'nın benzer hedefli projesinde olduğu gibi telefon, lego misali parçalardan oluşacak ve kullanıcının farklı kombinasyarlarla farklı telefonlar oluşturmasını mümkün kılacak.
Bu yazıyı takipçilerimizden Halil İbrahim Gürlek yazdı. Siz de kendi yazdığınız incelemelerin ve yazıların Webtekno.com'da yayınlanmasını istiyorsanız bu linkten bize başvuru yapabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0