• Anasayfa
  • Mobil
  • Silent Circle'dan Güvenli Yeni Telefon: Blackphone 2

Silent Circle'dan Güvenli Yeni Telefon: Blackphone 2

0
0
0
0
0
MWC 2015 sürerken hepimizin gözü şüphesiz Samsung, HTC gibi popüler firmalarda. Bu firmalara kıyasla az bilinen ancak sağlam ürünler çıkaran kaliteli firmalar da bulunmakta. İlk telefonu Blackphone'nu ile ''en güvenli cihaz''a sahip olduklarını iddia eden Silent Circle, özellikleri geliştirilmiş, güvenlik seviyesi bir üst kademeye çıkarılmış yeni telefonu Blackphone 2'yi bugün resmi olarak tanıttı.

Mobile World Congress (Mobil Dünya Kongresi) hızla devam ederken, her dakika yeni bir ürün ortaya çıkmaya devam ediyor.

Samsung, HTC, Sony gibi firmaların ön plana çıktığı kongrede prensip olarak ''güvenlik'' ilkesini öncelik edinmiş Silent Circle firması da bugün yeni telefonunu tanıttı.

''Güvenlik açısından düyanın en iyisi'' olarak lanse edilen Blackphone'un yaratıcısı Silent Circle, MWC 2015'de Blackphone+ tabletinin ardından Blackphone 2'yi de resmi olarak tanıttı.

Yeni telefon güvenlik açısından kullanıcıya daha iyi bir hizmet sunuyor ve 2015 telefon piyasasına uyacak şekilde çoğu özelliği geliştirilmiş durumda. 


Yeni Blackphone 2'nin özellikleri genel olarak şöyle;

64-bit octa-core(sekiz çekirdek), Snapdragon işlemci (Firma işlemci hakkında henüz detaylı bir bilgi vermedi)

5.5-inch 1080p, Gorilla Glass 3 korumalı ekran (ilk telefonda 4.7 HD ekran vardı)

Daha hızlı bir şekilde şarj olan 3.060mAh batarya

3GB RAM ve microSD kart desteği ile arttırılabilir hafıza

4G LTE
Özellikle kullanıcı güvenliği prensibini barıdıran Blackphone 2, PrivatOS 1.1 ve Spaces UI ile Android deneyimine farklı bir boyut getiriyor. Örneğin özel dosylarınızı, kullandığınız uygulamalar için bilgilerinizi farklı arayüz ve şifrelemelerle birbirinden ayırabilir, dosya ve bilgi güvenliğinizi maximum düzeye çıkarabilirsiniz.

Şirket kurucusu Mike Janke ; ''Daha önce kullanıcısına bu denli yüksek düzeyinde bir güvenlik sunan telefon olmamıştı. Hacklenme ve benzeri durumlar için kullanıcılarımıza en güvenilir ürünü sunuyoruz'' açıklamasında bulunurken geçtiğimiz günlerde firmaları hakkın Twitter üzerinden bazı kötü açıklamalar yapan BlackBerry CEO'su hakkında da ; ''Piyasada şimdiden BlackBerry'nin yerini almış durumdayız ve CEO'larının hakkımızda yaptığı açıklamaları umursamıyoruz'' ifadelerini kullandı. İlk versiyonu olan Blackphone ile 750 milyon dolara yakın bir kazanç sağlayan firma, Blackphone 2 ile bu rakamın daha da üstüne çıkmayı amaçlıyor. Blackphone 2 şuan olarak 649 dolardan satışa sunulmakta.

 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0