• Anasayfa
  • Mobil
  • SimCity Türkçe Dil Seçeneği İle Artık Mobil'de!

SimCity Türkçe Dil Seçeneği İle Artık Mobil'de!

0
0
0
0
0
EA'nin sevilen şehir kurma oyunu SimCity artık Android ve iOS'ta! Hem de ücretsiz!
Açıkcası benim çok merak ettiğim konumlardan "belediye başkanlığının" bir nevi simulasyon hali olan ve SimCity EA tarafından yayınlanan, fakat Sims kadar olmasa da hatrı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip bir oyun: SimCity Buildit. Şehir kurma oyunu diyebileceğimiz bir tarzda olan SimCity'de sadece şehir kurmakla kalmayıp onu geliştirmemiz ve gözetmemiz gerekiyor. Halkın geceleri rahatça gezmesi için ışıklandırmaları, faydalanabilecekleri birçok alanı, AVM'ler (!) gibi ihtiyaçlarını karşılamanız, bir yangın ya da doğal afet durumunda hemen yardıma yetişmeniz gerekli. Verginizi de iyi ayarlayarak gelirinizi iyi seviyede tutmanız da gerekli eğer hızlı gelişen ve iyi hizmet veren bir şehir olmak için. Aynı zamanda güzel mekanların fazlalığı şehrinize gelecek turizmi de arttıracaktır.Kıssadan hisse bildiğiniz şehir yönetme oyunu olan SimCity PC ortamında çok seviliyordu (Şahsen ben de bunu ve benzeri oyunlarını çok severim.) EA bu durumdan yararlanmak istiyor olacak ki iOS ve Android için SimCity'i yayınlayarak mobil ortamda da nimetlerinden faydalanmak istiyor. "E ücretsiz bir oyunda nasıl yararlanacak?" diye soracak olursanız eğer tabiki oyun için satın alma yöntemi ile. Birçok mobil çoklu oyuncu oyunlarında kullanılan bu yöntem artık bir nebi tam anlamıyla ticari zeka ürünü. Ya oyunu indirip dema gibi bir yere gelince sizden oyuna devam edebilmeniz için bir miktar para istenilen, ya da hiçbir sınırı olmasa da diğer oyunculara üstünlük sağlamak, çok zor ihtimalle geçebilecek yeri/bölümü geçebilmek için almaya zorlandığınız paketlerle sizden "Amaan 2-3 lira, ne olacak canım." diye diye belki de şirketlerin milyonları götürmesini sağlayan bir sistem.

İşte bu sistem SimCity BulildIt'de de mevcut. 2-3 lira gibi bir ücretten 200 lira gibi ücretlere kadar çıkabilen değişik ödeme seçenekleriyle karşımıza çıkan SimCity'yi de ben de şimdi indirerek deneyeceğim. Bakalım bizi nerelerde bu ücretleri vermeye zorlayacak, ya da ödemeden de oynamak mümkün mü anlayacağız.

Ayrıca oyunun Türkçe olduğunu belirtmek gerek. Bu da oynanışı ilk defa oynayacaklar için kolaylaştıracaktır. Oyunun Türkçe olması da zaten çok güzel bir durum değil mi?
 


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0