• Anasayfa
  • Mobil
  • Şimdi De Samsung Galaxy S4'te Yanma Sorunu Ortaya Çıktı!

Şimdi De Samsung Galaxy S4'te Yanma Sorunu Ortaya Çıktı!

2
1
0
0
0
Birkaç gün önce bataryaya yakın bir bölgede erime görülen Samsung Galaxy S5'in ardından şimdi de yine ülkemizde kullanılan Samsung Galaxy S4 cihazında bir yanma gerçekleşti. 
Geçtiğimiz hafta Hasan Kazan isimli bir kullanıcımızın yaşadığı Samsung Galaxy S5 cihazında meydana gelen erime sorununu sizlere bu haberimiz ile paylaşmıştık. 

Kısaca bahsetmek gerekirse, kullanıcının yeni aldığı SD kartı takmak için arka kapağını çıkardığı cihazda erime meydana geldiği görülmüştü. "Kullanıcı hatası" olarak görülen bu durumu detaylı olarak sizlere haberimizde ilettik.

Şimdi ise başka bir takipçimiz tarafından yaşanan ve yine Samsung telefonunun neden olduğu bir yanma sorunundan bahsedeceğiz.Gördüğünüz erime olan telefon Samsung Galaxy S4. Sorunu yaşayan takipçimiz Halit Batuhan Yılmaz gece yatarken şarja taktığı telefonun sabah bu halde bulduğunu söyledi.

Detaylı olarak anlatmak gerekirse; Tamamen her parçası orijinal olan telefonu gece yatarken saat 00:05'te şarja takan Yılmaz telefonu yastığının yanına koyduğunu da söyledi. Sabah 06:47'de elinde hissettiği bir acı ile uyandığında Samsung Galaxy S4 cihazının yastığının altında olduğunu ve soket kısmının tutuşmuş olduğunu farketmiş. Hemen prizden şarj aletini çıkaran takipçimiz, ardından şarj aletinin USB bağlantısını da çıkarmış.Fakat USB kablosu ile cihaz arasındaki bağlantıyı erime nedeniyle başta çıkaramasa da zorlayarak çıkarttıktan sonra bataryayı yerinden sökerek serin bir yere koymuş. Ayrıca Sayın Yılmaz bataryanın 70 derece sıcaklığındaki kalorifer peteklerinden daha sıcak halde olduğunu iletti. (Allah korumuş gerçekten)Yukarıdaki resimlerde olduğu hale gelen telefonun batarya soğuduktan sonra çalıştığını, fakat herhangi bir şekilde şarj olmadığını ileten takipçimiz telefonu hemen teknik servise de götürdüğünü söyledi. Sonrasındaki olay ise biraz trajikomik.

Samsung Teknik Servisi'ne götürdüğü cihazı garantiye vermek istediğini ileten Halit, oradaki görevliden "Boşuna göndermeyelim, yüksek voltaj nedeniyle olduğunu söyleyerek garanti kapsamına almazlar" dediğini söyledi. Hatta "20TL karşılığında hallederiz" cevabı aldığını da ileten Yılmaz yine de garantiye göndermeyi tercih ettiğini iletti. Ayrıca kendisi yüksek voltaj cevabını aldığında "Şarj aletinin görevi zaten gelen voltajı cihaza göre düşürmek değil mi?" sorusuna cevap alamamış (Ben de öyle biliyordum, yüksek voltaj gelse bile şarj aleti bunu absorbe etmek için yapılmadı mı? Bilen varsa yorum olarak yardımcı olabilir)

Ayrıca internet üzerinden Samsung için şikayet bildiren Yılmaz'ın bu şikayeti cevaplanmadan kaldırıldığını da belirtti (Bu ne biçim iş? Aklım ermedi. Bir şirket neden şikayete cevap vermeden kaldırır ki?)Takipçimizin uyandığında yastığının altında olan Galaxy S4'ü  yanan Amerika Texas'ta yaşayan 13 yaşındaki Ariel Tolfree hakkındaki haberi de yaklaşık 8 ay önce buradan yayınlamıştık. Fakat Ariel'in yaşadığı sorun sadece soketteki yanma ve erimeler değil cihazın komple yanmasıydı.

Yine aynı sorunu daha ucuz atlatan takipçimize de Ariel için Samsung tarafından yapılan açıklamanın bir benzeri gelebilir. O açıklama da şu şekilde yapılmıştı; "Samsung, yastık altına koyulan bir akıllı telefonun hava akımı gerçekleşmediği için yanma ve patlama riskinin yüksek olduğunu, hatta ciddi şekilde yaralanmalar olabileceğini" belirtmişti.

Her ne kadar değerli takipçimiz Halit Batuhan Yılmaz'ın telefonunu yastığının yanına koyması ve sonrasından yastık altından çıkması nedeniyle Samsung tarafından bir suç kabulu gelmeme ihtimali olsa da özellikle teknik servise gittiğindeki aldığı cevaplar çok garip. Çünkü telefonun ısınmasının sebebi belki de hava almaması olabilir fakat asıl sorunun sokette olması bu soruna neden olarak orjinal şarj aletini gösteriyor. En geç 10 gün içinde garantiden cevap geleceğini söyleyen Yılmaz'ın Samsung yetkililerinden gelecek cevabı da merakla bekliyoruz.


 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0