• Anasayfa
  • Mobil
  • Şimdiye Kadar iPhone 7 İle İlgili Çıkan Tüm Sızıntılar

Şimdiye Kadar iPhone 7 İle İlgili Çıkan Tüm Sızıntılar

0
0
0
0
0
Bugüne kadar Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone 7 ile ilgili birçok sızıntı ortaya çıktı, biz de bu yazımızda iPhone 7 ile ilgili şimdiye kadar çıkan tüm sızıntıları derledik.
Şüphesiz bu yılın en çok merak edilen telefonu iPhone 7 hakkında sızıntılar bir süredir ortaya çıkıyor. Birçok telefonun basın toplantısında olduğu gibi artık iPhone 7’nin de basın toplantısında heyecanlanmayacağız çünkü sızıntılar sayesinde neredeyse cihazların tüm özelliklerini tanıtılmadan önce öğrenmiş oluyoruz. Öyle ki bazı üreticiler telefonun sızdırılan özelliklerine bakarak telefondan önce telefonun çakmasını çıkarabiliyor.

Bugüne kadar iPhone 7 ile ilgili sızıntılar çıktıkça sizinle anında paylaştık, şimdi ise bugüne kadar cihaz hakkında çıkan sızıntıları tek bir başlıkta kısaca özet geçerek meraklıları için listeledik. (O değil de merak ediyorum acaba Apple fanatikleri cihazla ilgili sızıntı görünce Game of Thrones spoiler’ı yemiş gibi oluyor mu?)

 Merhaba iPhone 7: Resmi görüntüleri ortaya çıktı

İlk olarak 1 ay önce en net sızıntı iPhone 7’nin sızdırılan basın görüntüleriydi, aslında tam 4 ay önce bir teknoloji yayını iPhone 7’ye ait olduğunu söylediği görseller yayınlamıştı. iPhone 6S ile arasındaki tasarım farkına baktığımızda iPhone 7’nin tasarımı iPhone 6S’e göre çok ciddi farklılık göstermese de cihazın arka kısmında anten çizgileri yer değiştirerek cihazın arka en üst ve en alt kısmına tek çizgi halinde yerleştiriliyor. Ayrıca iPhone 7’de kamera da büyüyor. Ön panelde ise çok fazla bir değişiklik yok.

 Üç farklı iPhone 7 modeli karşımıza çıkıyor ve çift kameralı iPhone’lar geliyor


Bu yıl iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a ek olarak bir de daha üst seviye iPhone 7 Pro modeli geliyor. Sızıntılara göre iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro modellerinde çift arka kameraya yer veriliyor, kameranın teknik detayları henüz bilinmiyor.

 Çift SIM kart desteği geliyor

Ortaya çıkan sızıntılar iPhone 7’nin çift SIM kart desteği olacağını gösteriyor. Çift SIM kartlı modelin, iPhone 7 Dual adıyla farklı bir model olabileceği iddia ediliyor ancak konuyla ilgili net bir bilgi şimdilik yok.

 Kulaklık girişi kaldırılıyor

Artık iPhone 7 ile birlikte 3.5mm jack girişini yani alışılagelmiş kulaklık girişini iPhone 7 modelinde göremeyeceğiz. iPhone 7’ye kulaklık takmamız için ya kablosuz bluetooth kulaklıkları ya da USB-C çıkışı olan kulaklıkları tercih edeceğiz.

 iPhone 7’de “Uzay Siyahı” renk seçeneği geliyor

Yüzbinlerce iPhone kullanıcısı Uzay Grisi renginin tonunun her yıl gittikçe daha açık olmasından şikayetçi oluyor ve gerçekten siyah bir iPhone istiyordu. Apple bu yıl siyah iPhone isteyenlerin yüzünü güldürüyor, iPhone 7 Apple Watch’taki gibi Uzay Siyahı renk seçeneğiyle geliyor.

 Hafıza artıyor

iPhone 7’de artık 16GB yerine 32GB, 32GB yerine 64GB, 128GB yerine ise 256GB dahili depolama kapasitesine yer veriliyor. iPhone 7 Plus  ve iPhone 7 Pro modellerinde ise 32GB, 128GB ya da 256GB dahili depolama kapasitesi tercih edebiliyorsnuz.

 Fiyatlar sızdı!

iPhone 7 modelinde hafıza artmasına rağmen 32GB ve 64GB’lık modellerde fiyat farklılığı olmuyor ancak 256GB depolama alanı olan iPhone 7 modeli, 128GB’lık iPhone 6S’ten yaklaşık 20-30$ daha pahalı bir fiyatla karşımıza çıkıyor. Aynı durum 256GB depolama alanına yükselen iPhone 7 Plus’ta da görülüyor. iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro modellerinin fiyatlarını bu bağlantıdan öğrenebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0