• Anasayfa
  • Mobil
  • Sinematik Video Kalitesi Akıllı Telefonlara Geliyor!

Sinematik Video Kalitesi Akıllı Telefonlara Geliyor!

0
0
0
0
0
Akıllı telefonlarımız gün geçtikçe daha iyi video ve fotoğraf çekiyor. Daha iyisi için çalışmaya devam teknoloji firmaları, yakın zamanda HDR temelli sinematik görüntü kalitesini ceplerimize getiriyor

Akıllı telefonların gelişen kamera teknolojileri ile kompakt fotoğraf makinaları artık eskisi gibi tercih edilmiyor. Akıllı telefonların 4K çözünürlüğe kadar çıkan video kayıt yeteneğini firmalar artık sinema düzeyine taşımak istiyor. InVisage’in yaklaşık beş yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan HDR sensör teknolojisi firma tarafından QuantumFilm olarak adlandırılıyor. Mobil cihazlarda sinematik çekimler yapmayı amaçlayan firma bu işi başarmış gibi görünüyor.

Şuan kullanılan standart CMOS sensörlerden farklı olarak ışığa hassas nano kaplama kullanan QuantumFilm teknolojisi böylece her pikselin ışık duyarlılığını üst düzeye çıkarıyor. Bu sayede gölge ve günbatımı gibi alanlarda ışık sorunu büyük ölçekte çözülüyor.
 

Her piksel hızlı açılıp kapatıldığı için görüntü yamulması yaşanmıyor ve bu hızı yüksek ışık hassasiyeti ile birleştirince sinematik görüntüler ortaya çıkıyor. Yukarıdaki videoda zorlu ışık koşullarında ve hareketli sahnelerde dahi yüksek performans elde edilebileceğini gösteren teknoloji gelecekteçok daha keskin görüntüler sunacak.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0